Aktywne filtry
Filtruj według
Marka
Cena
-
34,00 zł - 400,00 zł
- -40zł
- -40,00 zł
- wyprzedaż
Krajalnice, szatkownice i tarki
Czym są tarka i szatkownica kuchenna?
Tarki i szatkownice kuchenne to podstawowy sprzęt w kuchni, który w znaczny sposób ułatwia oraz przyspiesza krojenie, szatkowanie i ścieranie produktów takich jak warzywa. Dzięki nim praca jest sprawniejsza i bezpieczniejsza, a w kuchni panuje większy porządek. Wszystko jest zgodnie z potrzebami równo posiekane, pokrojone w kostkę, pocięte w plasterki i paski czy utarte. Niektóre akcesoria pomagają także w ozdobnym aspekcie, tak jak dekoracyjne lub spiralne tarki.
Czym się różnią tarka i szatkownica? Tarki kuchenne służą do starcia, czyli rozdrobnienia warzyw, owoców, przypraw czy żółtego sera. Tarki w ramach jednego lub odrębnego modelu, mają różne wielkości i grubości oczek do różnego wykorzystania.
Szatkownice kuchenne zależnie od ostrzy pomagają kroić warzywa w przeróżne kawałki, w kostkę, paski, słupki, plastry czy ćwiartki, do przetworów, sałatek i surówek. Wielofunkcyjne szatkownice z różnymi nakładkami zawierają w zestawie także tarkę czy wbudowany pojemnik.
Co sprawdzi się lepiej tarka kuchenna czy szatkownica do warzyw?
Niektóre szatkownice różnią się wyglądem od tarek, prostsze modele wyglądają podobnie. Różna wielkość, kształt i ostrza służą do różnych zadań.
Wybór tarka czy szatkownica zależy od indywidualnych potrzeb. Tarka kuchenna sprawdzi się do starcia i rozdrabniania warzyw, owoców, przypraw i żółtego sera. Szatkownica do warzyw z kolei służy do krojenia owoców i warzyw. Zależnie od ostrza i funkcji, można uzyskać kostkę, paski, plastry, słupki, paski i ćwiartki. Przydaje się do przetworów, sałatek, surówek i zrobienia warzywnego spaghetti.
W praktyce, szczególnie jeśli ktoś dużo gotuje, pomocne będą obydwa te akcesoria kuchenne. Warto dodać, że niektóre wielofunkcyjne szatkownice z wymiennymi nasadkami, mają także z funkcję tarki.
Jaka tarka lub szatkownica kuchenna?
Zastanawiając się jaką szatkownicę lub tarkę kupić, należy pomyśleć jakie mamy potrzeby.
Przy małych dzieciach często potrzebne są tarki do rozdrabniania jedzenia. Jeśli robimy dużo surówek i sałatek, przyda się szatkownica. Należy także rozważyć, jakiej wielkości oczka na tarce będą nam przydatne. Większe tarki mają kilka różnych opcji. Również wybierając szatkownicę trzeba pomyśleć, jakie ostrza będą nam najbardziej przydatne, do plastrów, słupków, pasków czy do kostki. Warto rozważyć zakup wielofunkcyjnej szatkownicy, która ma wymienne nakładki i zawiera w komplecie tarkę. Wygodny jest wbudowany pojemnik.
Jaka tarka lub szatkownica kuchenna będzie najlepsza? Na rynku są tarki i szatkownice ręczne lub elektryczne. Automatyczne nie wymagają użycia siły rąk, jednak porządne są drogie. Na co dzień wygodniejsze wydają się być ręczne tarki i szatkownice.
Szatkownica ręczna czy automatyczna?
Czym różni się szatkownica elektryczna od ręcznej? Automatyczna szatkownica na prąd nie wymaga użycia siły rąk. Jednak zwykle tańsze modele nie radzą sobie z rozdrabnianiem twardszych warzyw. Profesjonalny i mocny sprzęt jest niestety drogi.
Na co dzień dobrze sprawdzi się szatkownica ręczna. Ma prostszą konstrukcję i nie trzeba jej podłączać do prądu. Wygodne są ręczne szatkownice z korbką z boku lub u góry. Dzięki praktycznej rączce i mechanizmowi obrotowemu, można szatkować wygodnie i szybciej niż na szatkownicy bez korby. W obydwu przypadkach, jeśli dużo gotujemy, warto pomyśleć o urządzeniu z wymiennymi ostrzami i nakładkami do różnego sposobu rozdrabniania.
Tarka do warzyw – elektryczna czy z korbką?
Jaką tarkę wybrać elektryczną czy ręczną? Oczywiście tarka elektryczna to wygodne rozdrabnianie bez użycia siły rąk. Jednak profesjonalny oraz mocny sprzęt jest drogi i używany najczęściej w gastronomii. Tańsze tarki elektryczne mogą nie poradzić sobie z rozdrobnieniem twardszych, surowych warzyw.
Czy lepsza będzie tarka ręczna? Na co dzień wystarczająco dobrze się sprawdzi. Można wybrać wygodniejszą tarkę z korbką. Praktyczna rączka i mechanizm obrotowy pozwalają szybko oraz wygodniej niż na zwykłej tarce utrzeć produkty. Praktyczne są tarki z wbudowanym pojemnikiem, do którego bezpośrednio trafiają rozdrobnione produkty. W obu przypadkach przydają się wymienne nakładki i różne ostrza. Ważny jest materiał wykonania odporny na rdzę, czyli aluminium lub stal nierdzewna.
Jakie dodatkowe funkcje może mieć szatkownica i tarka?
Podstawowa funkcja kuchennych tarek to ucieranie i rozdrabnianie warzyw, owoców, przypraw czy żółtego sera. Mogą mieć różne oczka, także w ramach jednej tarki. Szatkownice z kolei służą do krojenia warzyw i owoców w różne kawałki, w kostkę, słupki, paski, plastry czy ćwiartki.
Jakie dodatkowe funkcje mogą mieć tarka i szatkownica? Pierwsze to pojemnik w zestawie. To bardzo praktyczne rozwiązanie dla wygody i utrzymania porządku. Pokrojone lub starte produkty wpadają bezpośrednio do pojemnika, z którego można je prosto przesypać do miski czy garnka. Dla wygody i bezpieczeństwa podczas szatkowania i tarcia, przyda się antypoślizgowa podstawa chroniąca sprzęt przed ślizganiem się po blacie.
Najbardziej funkcjonalne i wszechstronne są wielofunkcyjne szatkownice i tarki z wymiennymi nakładkami i różnymi ostrzami. W zależności od potrzeb, wystarczy wybrać odpowiednią nakładkę i poszatkować na wybrany kształt. Są także dekoracyjne i spiralne tarki do wykonania ozdób.
Jakie parametry szatkownicy?
Na rynku dostępne są szatkownice kuchenne ręczne i elektryczne. Jaki rozdrabniacz do warzyw wybrać? Modele automatyczne na prąd są wygodne, szybkie i wydajne, ale zwykle te dobrej jakości i mocy są drogie. Tańsze szatkownice mogą czasem nie poradzić sobie z twardszymi, surowymi warzywami. Na co dzień praktyczne są ręczne szatkownice, szczególnie te z korbką u góry lub z boku. Nie trzeba ich podłączać do prądu i są lżejsze.
Na co zwrócić uwagę kupując szatkownicę? Najpraktyczniejsze są zestawy z różnymi nakładkami i ostrzami oraz wbudowanym pojemnikiem.
Najważniejsze są noże rozdrabniające. Powinny być wykonane z materiału odpornego na rdzę, czyli ze stali nierdzewnej bądź aluminium.
Kolejna rzecz to antypoślizgowa podstawa lub nóżki stabilizujące, zapobiegające ślizganiu się i zapewniające bezpieczeństwo przy pracy.
Funkcje szatkownicy mogą być różne. Wszechstronne są te z wymiennymi nakładkami, także z funkcją tarki. Produkty można rozdrabniać i pokroić w kostkę, plasterki, paski, słupki czy ćwiartki. Niektóre mają akcesoria dekoracyjne i spiralne tarki.
Jaką tarkę lub szatkownicę kuchenną wybrać?
Zastanawiając się jaką szatkownicę lub tarkę kupić, trzeba rozważyć jakie mamy potrzeby i możliwości. Na rynku są tarki i szatkownice elektryczne oraz ręczne. Wygodniejsze, wydajniejsze i szybsze są te automatyczne na prąd. Jednak może się zdarzyć, że tańsze modele nie poradzą sobie z surowymi, twardymi warzywami. Lepsze i mocniejsze jednak bywają droższe.
Wydaje się, że na co dzień wystarczające będą ręczna tarka lub szatkownica. Szczególnie w praktyczną korbką. Mechanizm obrotowy i rączka pomogą szybko oraz wygodniej wszystko rozdrobnić. Ważne, żeby zwrócić uwagę na materiał wykonania noży i ostrzy. Powinien być odporny na rdzę, najlepsza jest stal nierdzewna i aluminium. Antypoślizgowa podstawa zapewni bezpieczeństwo użytkowania.
Praktyczne są tarki i szatkownice ręczne z wbudowanym pojemnikiem, Dzięki temu, że jedzenie trafia prosto do niego, można uniknąć bałaganu w kuchni. Najbardziej wszechstronne są tarki i szatkownice z wymiennymi wkładkami do różnej formy rozdrabniania produktów.
Jaką tarkę do warzyw kupić?
Na rynku można dostać tarki elektryczne bądź ręczne z korbką lub bez, różnej wielkości i kształtu. Jaką tarkę wybrać? Oczywiście szybsze, wydajniejsze i wygodniejsze są modele automatyczne na prąd. Jednak te dobrej jakości i mocy są drogie. Niestety może się zdarzyć, że tanie tarki nie poradzą sobie z surowymi, twardymi warzywami.
Na co dzień sprawdzą się ręczne tarki do warzyw. Praktyczne są te z korbką. Rączka oraz mechanizm obrotowy szybko i wygodniej poradzą sobie z rozdrabnianiem. Istotny jest materiał, z którego zostały wykonane noża i ostrza. Stal nierdzewna i aluminium będą odporne na rdzę.
Wbudowany pojemnik to bardzo praktyczne rozwiązanie. Produkty wpadają prosto do niego i w kuchni nie ma bałaganu. Dobrze, żeby tarka lub szatkownica miała nóżki stabilizujące lub podstawa antypoślizgowa. Nie będzie ślizgać się po blacie, co zwiększa bezpieczeństwo przy pracy.
Warto wybrać szatkownice i tarki z wymiennymi wkładkami oraz różnymi ostrzami. Dzięki temu można rozdrabniać i pokroić na różne sposoby.
Jaka elektryczna tarka do warzyw?
Tarcie i rozdrabnianie jedzenia nie musi pochłaniać dużo pracy, czasu i wysiłku. Nie musi być też niebezpieczne dla palców. Elektryczne tarki do warzyw szybko i wygodnie pomogą w pracy w kuchni, więc nie trzeba spędzać tam wielu godzin. Wystarczy tylko dokładać kolejne produkty przy użyciu popychacza do żywności, a tarka automatycznie wykona za nas całą pracę. Są jednak droższe niż tradycyjne i zajmują więcej miejsca.
Jak wybrać tarkę kuchenną i na co zwrócić uwagę? Kupując elektryczną tarkę, warto zwrócić uwagę na jakość, tańsze modele mogą nie poradzić sobie z twardymi warzywami. Ważna jest moc tarki elektrycznej. Im większa, tym lepsza i szybsza praca oraz lepsze radzenie sobie z twardymi produktami. Tarka o mocy 200 W poradzi sobie jedynie z miękkimi warzywami.
Dobrze żeby materiał wykonania noży i ostrzy był nierdzewny, tak jak stal i aluminium. Całe urządzenie powinno być stabilne oraz zbudowane z solidnych materiałów. Dobrze, żeby pracowało cicho i bez hałasu.
Praktyczne są elektryczne tarki z wbudowanym pojemnikiem, a wielofunkcyjne z wymiennymi wkładkami. Pojemnik pozwoli utrzymać porządek, a nakładki rozdrabniać na różne sposoby. Warto sprawdzić, czy elementy można myć w zmywarce.