Aktywne filtry
Filtruj według
Marka
Cena
-
199,00 zł - 600,00 zł
G-sensor
Nagrywanie w pętli
- -30zł
- -30,00 zł
- wyprzedaż
Wideorejestratory i kamerki samochodowe
Jaki wideorejestrator wybrać?
Wideorejestratory samochodowe służą do nagrywania przebiegu trasy wraz z informacją o prędkości. Może to być udokumentowanie zdarzeń na drodze i zabezpieczenie przed próbą wyłudzenia ubezpieczenia przez nieuczciwego kierowcę. Są różne rodzaje tych urządzeń. Jaki wodeorejestrator wybrać do swojego samochodu?
Wideorejestratory samochodowe różnią się wielkością i dodatkowymi funkcjami. Oczywiście nie bez znaczenia jest różna cena, która wynika z parametrów i funkcji wideorejestratora.
Jaki wideorejestrator wybrać? Do wyboru klasyczny na przednią szybę, w lusterku oraz wideorejestrator dual z kamerą cofania. Opcja dual zapewnia nagranie przestrzeni z tyłu samochodu, co może być przydatne podczas cofania i parkowania. Wideorejestratory w lusterku zwykle oferują opcję kamery cofania. Urządzenia mocowane na szybie na przyssawkę lub taśmę mają najczęściej mniejszy rozmiar niż te w lusterku.
Najważniejsze kryteria przy wyborze wideorejestratora to:
- wielkość ekranu, zwykle od 2 do 10 cali zależnie od rodzaju, bywają ekrany dotykowe,
- rozdzielczość nagrywania, im wyższa tym lepsza jakość nagrania, ale wymaga większej miejsca na karcie pamięci, najlepsze są nagrania FullHD, zakres to od 720p do 2160, optymalna wartość to 1080p,
- płynność nagrywania, minimum to 30 kl./s, najlepsza to 60 kl./s,
- kąty widzenia od 120º do 180º, funkcja nagrywania na przód i tył,
- rodzaj soczewki obiektywu i jego jasność, szklany obiektyw to lepsza jakość, trwałość i parametry obrazu niż w plastikowym,
- jakość obiektywu, czyli przysłona, im niższe liczny tym lepiej, najlepsza jest f/1.8 i f/1.6,
- funkcja zabezpieczenia nagrania przed nadpisaniem i przypadkowym usunięciem,
- tryb nocny, tryb monitorowania parkingu, diody IR lub LED rejestrują obraz w nocy, monitorowanie włącza kamerę w chwili uderzenia na parkingu,
- wideorejestrator z Wi-Fi łaczy się z multimediami,
- wideorejestrator z GPS nagrywa prędkość i współrzędne, ostrzega przed fotoradarami i aktualizuje datę i godzinę.
- zasilanie z gniazda zapalniczki lub na baterię z akumulatorkiem.
Czy warto kupić wideorejestrator?
Wideorejestratory samochodowe nagrywają przebieg trasy z informacją o prędkości. Czy warto zamontować wideorejestrator? Może to stanowić udokumentowanie zdarzeń na drodze. Przed zakupem urządzenia, warto przemyśleć, w jakich przypadkach może się to przydać.
Kiedy przydaje się wideorejestrator samochodowy? W takich sytuacjach jak:
- zabezpieczenie przed próbą wyłudzenia ubezpieczenia przez nieuczciwego kierowcę,
- codzienna jazda po mieście, jako dowód w razie wypadków i kolizji oraz w sytuacjach spornych z innymi użytkownikami ruchu i pieszymi,
- w przypadku kolizji na trasie, wymuszania pierwszeństwa i dużej prędkości innych użytkowników, poślizgów czy wtargnięcia na drogę,
- jako materiał w przypadku odwoływania się od bezpodstawnie wystawionego mandatu,
- do nagrywania ładnych i ciekawych widoków z trasy, także udostępniania nagrania w mediach społecznościowych,
- jako monitoring samochodu na parkingu w razie próby kradzieży lub uszkodzenia samochodu.
Jaka jest najlepsza kamera do samochodu?
Kamery samochodowe to urządzenia pomiarowe, które nagrywają przebieg trasy. Są zwykłe kamery na szybę, kamery w lusterku i kamery dual z kamerą cofania. Jaka kamera do samochodu jest najlepsza? Jaką kamerę samochodową wybrać?
Samochodowe kamery w lusterku w odróżnieniu od tych na szybie, nie zasłaniają kawałka szyby. Funkcjami nie różnią się od zwykłych, są nawet wygodniejsze w użytkowaniu. Są mniej widoczne co utrudnia ich wykrycie, a na parkingu samochód jest bezpieczniejszy. Najczęściej kamery w lusterku mają opcję podglądu obszaru z tyłu auta, co jest tańszą opcją niż zakup kamery dual z kamerą cofania.
Tradycyjna kamera samochodowa na szybę rejestruje tylko obszar z przodu, i zależnie od kąta obiektywu z boku auta. W kwestii zajmowania części widoku, ważna jest wielkość takiej kamery i sposób montażu. Kamerę na przyssawkę można szybko przełożyć w inne miejsce.
Samochodowe kamery dual mają funkcję przód-tył i umożliwiają zapis wszystkiego z przodu oraz tyłu auta. Jest druga kamera cofania, która rejestrując obszar za autem, ułatwia cofanie oraz parkowanie. Przydaje się tryb parkingowy, gdy podczas postoju ktoś lub inne auto zbliża się do samochodu, czujnik ruchu uruchamia kamerę.
Jaka kamera samochodowa w lusterku?
Kamerki samochodowe w lusterku wstecznym to rodzaj nakładki, przez którą zostają założone na fabryczne lusterko. Zaletą jest to, że taka kamera nie przesłania kawałka przedniej szyby, więc nie ogranicza widoczności drogi dla kierowcy. Jaka kamera samochodowa w lusterku będzie najlepsza?Dlaczego warto wybrać kamerę w lusterku i jakie ma funkcje?
Funkcjami niczym nie różni się od zwykłej kamerki samochodowej. Takie kamery są mniej widoczne niż zwykłe, co utrudnia ich wykrycie, a podczas postoju samochód jest bezpieczniejszy. Są wygodniejsze w użytkowaniu, a najczęściej także wyposażone w podgląd obszaru z tyłu auta. Lusterko z kamerą wciąż spełnia rolę klasycznego lusterka wstecznego. To 3 funkcje w jednym - lusterko, kamera samochodowa i zwykle również kamera cofania. Czy warto kupić lusterko z kamerą cofania? Obraz z tyłu trafia na lusterko, co daje pogląd na obszar za autem i ułatwia parkowanie.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze kamery samochodowej w lusterku? Kryteria to:
- sposób zasilania – najlepsze jest podłączenie do gniazdka zapalniczki, montaż jest zwykle prosty,
- praktyczny jest automatyczny start kamery w lusterku po uruchomieniu auta,
- jakość i technologia wykonania, czy jest powłoka antyrefleksyjna,
- dobrze jeśli menu jest w języku polskim i ułatwia korzystanie z kamery,
- wielkość wyświetlacza w calach, wpływa na rozmiar i czytelność obrazu, powierzchnia lusterka to ekran kamery,
- wygoda to wyświetlacz bezdotykowy,
- rozdzielczość i ilość klatek na sekundę decydują o jakości obrazu, im wyższa tym lepsze nagranie, należy dostosować pojemność karty pamięci do jakości nagrania,
- ilość soczewek, czyli kąt widzenia kamery w lusterku i zasięg rejestracji obrazu, nieraz z opcją ustawienia zasięgu,
- przydaje się opcja zabezpieczenia nagrania i blokady nagrywania w przypadku stłuczki,
- sprawdza się czujnik ruchu do monitorowania na parkingu, G-Sensor i ostrzeżenie o zmianie pasa ruchu,
- możliwość zrobienia zdjęcia oraz zapisu na nagraniu daty i godziny.
- niektóre lusterka z kamerą mają wbudowany mikrofon,
- dodatkowe funkcje samochodowej kamery w lusterku to Wi-Fi, Bluetooh, nawigacja oraz tryb pracy.
Jaka kamera samochodowa Dual?
Kamera samochodowa dual to w praktyce dwie kamery, zamontowane na przedniej szybie i z tyłu auta. Funkcja przód-tył umożliwia nagranie wszystkiego, co dzieje się przed i za autem. Taka kamera daje zapis, który może być zabezpieczeniem w razie kolizji i ułatwia parkowanie. Jaka kamera dual będzie najlepsza?
Kamera samochodowa przód-tył to dwie kamery, kamera cofania umieszczana jest zwykle na tylnej szybie lub podsufitce. Połączone są najczęściej przewodem. Niektóre kamery tylne montuje się na zewnątrz, w okolicy tablicy rejestracyjnej. Obraz z obu kamer jest zapisany na karcie pamięci. Jest wyświetlany na ekranie przedniej kamery. Zależnie od potrzeb jeden z obrazów można ustawić jako główny, a drugi jako mały obraz w rogu. Kamera przednia ma lepsze parametry techniczne, rozdzielczość, kąt widzenia i jakość zapisu.
Jaką kamerę samochodową przód-tył wybrać? Im lepsza rozdzielczość, tym lepsza jakość nagrania, najlepiej gdy jest rozdzielczość FullHD. Kąt widzenia przynajmniej 140º obu kamer, zapewnia lepszą kontrolę wszystkiego na drodze. Przesłona soczewki wpływa na jasność obrazu, co jest istotne w nocy, dobrze jeśli jest to przynajmniej f/1.8. Ważne jest rodzaj zasilania oraz maksymalny czas nagrywania i zabezpieczenie przed nadpisaniem. Przydaje się tryb parkingowy, gdy podczas postoju kamera automatycznie włączy się gdy wykrywa ruch.
Jaki wideorejestrator do jazdy w nocy?
Samochodowy wideorejestrator do jazdy w nocy musi mieć specjalne parametry, żeby obraz był dość jasny. Jaki wideorejestrator do jazdy w nocy wybrać? Jasność obiektywu, czyli przesłona soczewki powinna mieć jak najniższe parametry, Najlepsze to f/1.8 i f/1.6. Przesłona wpływa na jasność obrazu, co w nocy ma duże znaczenie.
Jaki wideorejestrator na noc? Oprócz tego można wybrać do jazdy w nocy wideorejestrator samochodowy wyposażony w tryb nocny, czyli opcję doświetlania obrazu nocą. Dobrą opcją jest sensor optyczny, czyli przetwornik obrazu stworzony z myślą o nagrywaniu przy małej ilości światła.
Jaki wideorejestrator do tira?
Wideorejestratory coraz częściej pojawiają się w samochodach ciężarowych. Rejestrują prawidłowy przebieg trasy, a w razie zdarzeń drogowych i sporu, nagrania dokumentują ich rzeczywisty przebieg. Jaki wideorejestrator do tira wybrać?
Najlepszy rejestrator jazdy do samochodu ciężarowego powinien być wygodny w obsłudze. W razie potrzeby korekty ustawień w czasie jazdy, kierowca może jej dokonać w prosty sposób. Urządzenie musi być ergonomiczne. Uchwyt do wideorejestratora powinien być solidny i wygodny, ale nie za duży. Mocowanie musi być bezpieczne. Co jeszcze jest ważne przy zakupie wideorejestratora do samochodu ciężarowego?
Wybierając widorejestrator do tira trzeba wziąć pod uwagę:
- odpowiednią rozdzielczość i optyka, im większa tym lepiej dla jakości nagrania, która w tirze jest ważna, dobra jest FullHD przynajmniej 1920 × 1080 px,
- pojemna pamięć lub obsługa dużych kart pamięci SD lub microSD przy rozdzielczości FullHd,
- dobry kąt widzenia między 120 a 180º, ale najlepiej w wideorejestratorze do ciężarówki od 160º,
- płynność, czyli minimum 30kl./s, ale lepsza będzie większa 60 kl./s,
- przysłona obiektywu wpływająca na jasność obrazu, najlepsza jest f/1.8 i f/1.6,
- wygodny ekran do wprowadzania konfiguracji i zmian, do ciężarówki może być większy,
- właściwe tryby, w tym nocny i parkingowy,
- moduł GPS – rejestruje trasę, lokalizację ciężarówki i prędkość, można przeglądać trasy,
- czujnik wstrząsów G-Sensor lub przycisk SOS dla zabezpieczenia nagrania w razie zderzenia,
- dodatkowe funkcje jak detektor ruchu, czujnik parkowania, nagrywanie automatyczne i w pętli,
- odpowiednie złącza – decydują o wygodzie użytkowania, tańsze to USB, droższe HDMI,
- zasilanie – kondensator zamiast akumulatora będzie działał gdy jest bardzo ciepło i zimno,
- solidne wykonanie, dobrej jakości materiały są niezbędne w rejestratorze do ciężarówki, do pracy w słońcu i przy mrozie.
Podobne parametry jak przy wyborze rejestratora do busa, można uwzględnić zastanawiając się, jaki wideorejestrator wybrać do busa.