lusterko z rejestratorem
  • lusterko z rejestratorem
Zapisz się do newslettera

Lusterko samochodowe z rejestratorem Vordon

Model: V190

Lusterko DVR-190 wyposażone w rejestrator wideo.

Wyświetlacz LCD zapewnia wysoką jakość obrazu w maks. rozdzielczości 1080p. DVR-190 jest też wyposażone w innowacyjny system wykrywania ruchu i wstrząsów.


Zobacz również inne akcesoria do samochodu dostępne w sklepie


  • wysoka jakość nagrań

  • kamera cofania w zestawie

  • obsługa kart microSD

Zobacz pełny opis produktu

Chcesz korzystać z dodatkowych rabatów, upominków i darmowej dostawy? Zacznij zbierać punkty w Klubie Okazji!


Benefity stałe Klubu TV Okazje

Prezent za 1 zł
3 x bon 20 zł
100 dni na zwrot towaru
lusterko z rejestratorem Lusterko samochodowe z rejestratorem Vordon
159,92 zł
199,90 zł
Ilość:

 
Łatwy zwrot towarów

100 dni na zwrot w Klubie Okazji
30 dni na zwrot w regularnej ofercie

 
Darmowa dostawa

Zrób zakupy za minimum 100 złotych i skorzystaj z Darmowej Dostawy

 
Zwrot wyślij na TVO Sp. z o.o. Centrum Logistyczne IPS. Inwestorów 13, 39-300 Mielec

  

  Darmowa dostawa

Lusterko samochodowe z rejestratorem Vordon DVR-190 zapewnia krystalicznie czystą jakość nagrań.

Możesz wybrać 1 z 2 rozdzielczości: 1080p i 720p, aby dopasować jakość obrazu do swoich potrzeb.

Łatwo zamontujesz je bezpośrednio na fabrycznym lusterku samochodowym za pomocą elastycznych gumek. Kamera jest wyposażona w ruchomy, szerokokątny obiektyw (zakres 140°), co pozwoli Ci dokładnie dostosować kąt widzenia w każdym samochodzie.

System wykrywania wstrząsów

Lusterko dodatkowo jest wyposażone w system wykrywania ruchu: urządzenie wyłącza się samo, gdy nie jest używane, aby oszczędzać baterię. Produkt wymaga stałego zewnętrznego zasilenia przez USB. Bateria o pojemności 400 mah używana jest w przypadkach awaryjnych braku zasilania. 

DVR-190 ma ponadto system wykrywania wstrząsów. Rejestrator włącza się automatycznie w przypadku kolizji na drodze czy naruszenia samochodu na parkingu. Nagranie będzie jednocześnie zablokowane i zabezpieczone przed skasowaniem.

W zestawie otrzymujesz także kamerę cofania. Wystarczy podłączyć ją do lusterka DVR-190, aby wyświetlić obraz znajdujący się za samochodem. Już nie będziesz musiał martwić się o porysowany zderzak i stłuczki podczas manewrów na parkingu lub ciasnych uliczkach.

Lusterko samochodowe z kamerą cofania i rejestratorem jest wyposażone w czytelny ekran z wysokiej jakości szkła o przekątnej 4,3″.

Lusterko DVR-190 obsługuje karty pamięci microSD do 32 GB.

Specyfikacja:

Ekran: LCD

Przekątna ekranu: 4,3″

Max. rozdzielczość nagrywania: 1080p, 720p

Kąt widzenia: 140°

Rozdzielczość zdjęć: 12 Mpx

Format zapisu zdjęć: JPG

Obsługiwane karty pamięci: microSD

Złącza: miniUSB, AV-IN, karta TF (max 32 Gb)

W zestawie:

  • lusterko samochodowe z rejestratorem i kamerą cofania DVR-190

  • ładowarka samochodowa

  • 2 gumki mocujące lusterko

  • ściereczka do czyszczenia lusterka

SPRAWDŹ WARUNKI GWARANCJI PRODUCENTA


Opinie naszych klientów

Ocena 

28-03-2021

Ładowanie

Zastanawiam się czy kiedyś się naładuje czy wymaga stałego podłączenia do samochodu ?

Ocena 

10-03-2021

Ogólnie ok

Mam lusterko ale nie nagrywa mi w pętli, jak to ustawić ?

Ocena 

05-03-2021

Ja

Polecam. Bardzo dobra kamera.

Ocena 

17-02-2021

Superpraktyczne podczas jazdy

Nie przeszkadza podczas jazdy, właściwie zapomniałam że je mam. Nagrywa w pętli, nie muszę zastanawiać się czy już wymienić kartę pamięci. Czuję się bezpieczniej na drodze - w razie wypadku czy stłuczki mam dowód.

Ocena 

14-01-2021

Ładowanie

To oznacza, że rejestrator pracuje (nagrywa), kiedy podłączony jest do źródła prądu. W tym przypadku dzieje się to przez przewód, który znajduje się w zestawie.

  • 1 z 1 osób uważa tę opinię za pomocną
Ocena 

12-01-2021

Co znaczy to sformułowanie : Produkt wymaga stałego zewnętrznego

Produkt wymaga stałego zewnętrznego zasilenia przez USB port C. - co to znaczy?

  • 1 z 1 osób uważa tę opinię za pomocną

Napisz swoją opinię

.

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA

Lusterka z kamerką

1. PRZYCISK ZASILANIA

Funkcja 1: włączanie i wyłączanie zasilania Aby włączyć/ wyłączyć urządzenie, naciśnij i przytrzymaj przycisk przez co najmniej 2 sekundy

Funkcja 2: włączanie / wyłączanie ekranu Włączanie/wyłączanie ekranu następuje po pojedynczym naciśnięciu przycisku podczas gdy urządzenie jest uruchomione.

2. PRZYCISK MENU (PRZYCISK TRYBU)

Funkcja trybu (domyślnie tryb nagrywania oznaczony czerwonym symbolem kamery w le- wym górnym rogu)

Podczas gdy urządzenie jest włączone, przytrzymanie przycisku przełączy urządzenie na jeden z trzech trybów: • Nagrywanie filmu • Robienie zdjęć • Odtwarzanie filmu/zdjęcia Rejestrację wideo uruchamiamy/zatrzymujemy przyciskiem [OK]

Funkcja blokady awaryjnej

Podczas rejestracji wideo, w przypadku kolizji pojazdu naciśnięcie przycisku spowoduje wywołanie funkcji blokady awaryjnej. W tej chwili w lewym górnym rogu pojawi się ikona blokady plików, co spowoduje zapisanie nagrania jako film specjalny, który nie zostanie nadpisany innymi nagraniami wideo.

Funkcja menu

Podczas gdy urządzenie nie rejestruje wideo pojedyncze przyciśnięcie przycisku wywoła menu, w którym poruszamy się za pomocą przycisków Aby wybrać żądaną opcję naciśnij pojedynczo przycisk Po zakończeniu konfiguracji naciskać pojedynczo przycisk do momentu wyjścia do ekranu głównego.

3. PRZYCISK UP (STRZAŁKA DO GÓRY)

Funkcja przewijania do tyłu

W trybie odtwarzania wideo/zdjęć, pojedyncze naciśnięcie spowoduje szybkie przewijanie do tyłu.

Funkcja przełącznika kamer

Po podłączeniu kamery tylnej, automatycznie wyświetli się obraz z dwóch kamer (przód/tył). W trybie nagrywania, pojedyncze przyciśnięcie spowoduje zmianę sposobu wyświetlania obrazu z kamer. W trybie robienia zdjęć, przyciśnięcie w górę umożliwia zmianę podglądu z kamery przed- niej na tylną.

4. PRZYCISK DOWN (STRZAŁKA W DÓŁ)

Funkcja wyłączenia nagrywania dźwięku

W trybie rejestracji wideo, naciśnięcie przycisku DOWN spowoduje wyłączenie nagrywania dźwięku. Na ekranie pojawi się ikona znaku zakazu na mikrofonie (w lewym górnym rogu). Ponowne przy- ciśnięcie przycisku DOWN spowoduje uruchomienie nagrywania dźwięku.

Funkcja przewijanie do przodu

W trybie odtwarzania, przyciśnięcie powoduje szybkie przewijanie do przodu.

Funkcja monitorowanie parkowania

W trybie oczekiwania, długie przytrzymanie przycisku powoduje włączenie/wyłączenie monitorowania parkowania.

5. PRZYCISK OK

Funkcja włączenie/wyłączenie nagrywania filmu

W trybie oczekiwania naciśnięcie przycisku OK spowoduje włączenie rejestrowania wideo, następ- nie ponowne naciśnięcie zatrzyma nagrywanie.

Funkcja wykonywania zdjęć

W trybie robienia zdjęć naciśnięcie przycisku spowoduje wykonanie zdjęcia.

Funkcja odtwarzanie pliku

W trybie przeglądania wideo/zdjęć, przyciśnięcie spowoduje odtworzenie wybranego pliku.

6. PRZYCISK RESET

Jeśli rejestrator nie działa, nacisnąć pojedynczo ten przycisk, aby ponownie uruchomić urządzenie.

II. INSTRUKCJE INSTALACJI

Lusterko z Rejestratorem

Wyłączyć silnik samochodowy. Włóżyć kartę pamięci do gniazda karty urządzenia. Proszę używać szybkiej karty pamięci (powyżej klasy 6) o pojemności nie mniejszej niż 512 MB i maksymalnej pojemności 32 GB. Zamocować rejestrator na oryginalnym lusterku wstecznym samochodu za pomocą dołączonych gumek mocujących (rys. 2). Podłączyć ładowarkę samochodową (rys. 3) do gniazda zapalniczki samochodowej, a następnie podłączyć kablem do portu USB nagrywarki. Przy podłączaniu poprowadzić kabel przedłużający wzdłuż krawędzi przedniej szyby.

Zainstalować tylną kamerę z tyłu samochodu przy tylnej rejestracji za pomocą znajdujących się w opakowaniu wkrętów lub taśmy samoprzylepnej (rys. 4).

Podczas instalacji proszę zwrócić uwagę na kierunek. Kamerę cofania podłącza się za pomocą czerwonego kabla do świateł cofania (rys. 5 i rys. 6).

Lusterko wsteczne z kamerą

Okablowanie może być poprowadzone wzdłuż dachu pojazdu. Po zakończeniu instalacji, podłączyć wtyczkę do gniazda kamery tylnej w rejestratorze.

Wyregulować położenie kamery i upewnić się, że jest wypoziomowana względem podłoża. Uruchomić silnik i sprawdzić, czy rejestrator jest prawidłowo zainstaIowany. Gdy rejestrator jest prawidłowo zainstalowany, zaświeci się wskaźnik pracy systemu i wskaźnik ładowania (lub zgaśnie po całkowitym naładowaniu akumulatora), będzie migać wskaźnik filmu, a rejestrator zostanie włączony w trybie nagrywania. Upewnić się, czy obraz na ekranie jest prawi- dłowy. Jeśli obraz jest odwrócony, wyregulować go, zmieniając polaryzację kamery. Jeżeli kamera cofania jest zainstalowana prawidłowo po włączeniu biegu wstecznego na ekranie lusterka zobaczymy obraz z tylnej kamerki.

III. KRÓTKIE WPROWADZENIE DO DZIAŁANIA

1. Użycie funkcji nagrywania automatycznego Uruchomić silnik pojazdu, uruchomi się wtedy rejestrator. Układ ładowania i wskaźnik ładowania będą włączone, a wskaźnik filmu będzie migać. Wyłączyć silnik, wtedy rejestrator automatycznie zapisze zawartość nagrania i wyłączy się automatycznie. Nagrany film zostanie zapisany na karcie pamięci. Gdy karta pamięci będzie pełna, pierwszy film zostanie nadpisany. W menu można ustawić interwal czasowy nagrywania i wybrać go z zakresu 1 min/2 min/3 min. Jeśli wybrano dowolne ustawienie z „1/2/3’; rejestrator nadpisze poprzednio nagrany film, gdy karta pamięci będzie pełna; Jeśli wybierzemy „off’; rejestrator będzie zapisywać nagrane pliki, co 5 minut i zatrzyma nagrywa- nie filmu, gdy karta pamięci będzie pełna. Filmy z przedniej i tylnej kamery są odpowiednio zapisywane w folderach „DCIMA” i „DCIMB” karty pamięci.

2. Użycie funkcji nagrywania ręcznego Nacisnąć przycisk zasilania rejestratora, rejestrator zostanie uruchomiony i rozpocznie się automa- tyczne nagrywanie oraz zaświeci się i będzie migać wskaźnik filmu. Ponownie nacisnąć i przytrzy- mać przycisk zasilania przez 2 s, rejestrator automatycznie zapisze nagranie, a następnie wyłączy się.

3. Użycie funkcji fotografowania Po włączeniu zasilania, nacisnąć pojedynczo przycisk trybu, aby przejść do trybu zdjęć. W tym przy- padku, symbol w lewym górnym rogu ekranu zmieni się z rejestratora filmów na aparat fotogra- ficzny; nacisnąć pojedynczo przycisk OK, aby wykonać zdjęcie. Aby przełączyć się na tryb filmu, nacisnąć dwukrotnie przycisk trybu.

4. Funkcja wykrywania kolizji (czujnik przeciążenia) W rejestratorze znajduje się wbudowany czujnik kolizji (czujnik przeciążenia). W przypadku poważ- nej kolizji pojazdów, rejestrator zablokuje nagrany film z kolizją i zapisze go, jako film specjalny, natomiast w lewym górnym rogu ekranu pojawi się ikona blokady. Zablokowany film nie zostanie nadpisany. Uwaga: Nazwa zablokowanego pliku z filmem zaczyna się od SOS, nazwy plików ogólnych zaczynają się od REC. Czujnik kolizji (czujnik przeciążenia) pozwala na zmianę ustawienia jego czułości, która może być zmieniana i ustawiana w menu ustawień przez użytkownika w zależności od rzeczywi- stych potrzeb.

5. Funkcja blokady jednym przyciskiem Urządzenie posiada funkcję blokady jednym przyciskiem, za pomocą której może zablokować zapis filmu, zamiast cyklicznego nadpisywania. W trybie nagrywania filmu, nacisnąć pojedynczo przycisk trybu, aby rejestrator mógł zablokować zapisany film.

6. Ustawianie daty/godziny W stanie oczekiwania, nacisnąć pojedynczo przycisk Menu, aby wejść do menu ustawień systemu; naciskać przycisk UP/DOWN (W GÓRĘ/W DÓŁ), aby przesunąć kursor na opcję ustawienia daty. Następnie nacisnąć pojedynczo przycisk OK, aby potwierdzić i wejść do menu ustawień. Naciskać przycisk UP/DOWN (W GÓRĘ/W DÓŁ), aby ustawić datę i godzinę, nacisnąć przycisk trybu, aby prze- łączyć się pomiędzy datą i godziną.

Uwaga: Celem skutecznego zapisania daty i godziny wypadku drogowego, należy pamiętać, aby przed użyciem ustawić prawidłową godzinę.

7. Funkcja wyciszania jednym przyciskiem W stanie pracy urządzenia, nacisnąć pojedynczo przycisk DOWN (W DÓŁ), wtedy symbol mikrofonu w lewym górnym rogu ekranu zmieni kolor na biały, co wskazuje, że synchronizacja filmu i dźwięku została wyłączona. W takim przypadku, rejestrator będzie nagrywać tylko film, a nie dźwięk. Po ponownym naciśnięciu przycisku DOWN (W DÓŁ) symbol mikrofonu w górnej części ekranu zmieni kolor wskazując, że synchronizacja filmu i dźwięku została przywrócona. Wskazówka: Konfiguracja zostanie zapisana automatycznie i dlatego nie ma potrzeby wyłączania wyciszenia podczas następnego uruchomienia.

8. Tryb napędu USB Po podłączeniu rejestratora do komputera kablem do gniazda USB, na ekranie wyświetlany jest tryb napędu, kamery, nagrywania filmu i trzy tryby opcjonalne. Nacisnąć przycisk UP/DOWN (W GÓRĘ/W DÓŁ), aby wybrać opcję napędu i nacisnąć pojedynczo przycisk OK, aby wejść w tryb na- pędu USB.

9. Odtwarzanie W stanie włączenia, nacisnąć dwukrotnie przycisk trybu, aby przełączyć się do trybu odtwarzania. Nacisnąć przycisk UP/DOWN (W GÓRĘ/W DÓŁ), aby wybrać żądany plik, a następnie nacisnąć pojedynczo przycisk OK, aby odtworzyć plik. Aby wyjść, nacisnąć ponownie przycisk trybu.

10. Wyświetlania obrazu z tylnej kamery przy cofaniu Przede wszystkim, do rejestratora musi być podłączona ładowarka samochodowa. Czerwony prze- wód kamery tylnej należy podłączyć do światła wstecznego. Podłączenie ładowarki samochodowej pozwala na automatyczne rozpoczęcie nagrywania filmu. Jeśli w dowolnym stanie, w samochodzie zostanie włączony bieg wsteczny, na ekranie wyświetli się obraz z tylnej kamery. Po zakończeniu wyświetlania obrazu z tylnej kamery, rejestrator automatycznie powraca do trybu nagrywania fil- mu

11. Monitor parkowania Gdy funkcja monitorowania parkowania jest włączona, to w stanie wyłączenia, jeśli nastąpią nieznaczne wibracje samochodu, rejestrator uruchomi się i automatycznie wyświetli ob- raz. Jeśli nastąpi wyłączenie silnika samochodu to rejestrator zapisze nagranie przez 20 sekund, a następnie wyłączy się.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Q: Jak montujemy lusterko?

A: Lusterko, nakładamy za pomocą gumek (które są w zestawie) na fabryczne lusterko cofania.

Q: Gdzie montujemy kamerę cofania?

A: Przy tylnej rejestracji.

Q: Gdzie znajduje się rejestrator?

A: Jest wbudowany z tyłu lusterka, jest to część ruchoma, więc można dostosować widok.

Q: Do czego służy czerwony kabel?

A: Dzięki podłączeniu kabelka pod światła cofania po wrzuceniu biegu wstecznego na ekranie lusterka zobaczymy obraz z tylnej kamerki.

Q: Dlaczego po włożeniu niewypełnionej karty pamięci wyświetla się, że pamięć w lusterku jest pełna?

A: Należy kartę sformatować używając ustawień w lusterku samochodowym. Wchodzimy w ustawienia następnie znajdujemy opcję „format” (na dole ustawień) wciskamy przycisk oraz zatwierdzamy klikając ponownie