Domowe spa dla Twoich stóp

Istnieje wiele metod pielęgnacji stóp w domowym spa: kąpiele relaksujące, kojące, oczyszczające, nawilżające, odżywcze, kremy, maseczki, masaże, zabiegi parafinowe. A jednak żaden sposób nie okaże się skuteczny bez usunięcia zalegającej warstwy martwego naskórka. Pozbywając się go zmiękczamy skórę, i przygotowujemy do wchłonięcia kosmetyków regeneracyjnych.

Kilka prostych tricków pozwoli nam w prawidłowy sposób zadbać o stopy, zapewnić im piękny, nienaganny wygląd i pozbyć się dolegliwości związanych z pękająca skórą pięt.  

Zamiast popularnego pumeksu warto zastosować elektryczną frezarkę do peelingu stóp. Należy pamiętać, że szorując pumeksem niewrażliwą na dotyk, stwardniałą powierzchnię tracimy wyczucie, łatwo spowodować uszkodzenia mechaniczne. Co prawda, pod wpływem jego działania zrogowaciały naskórek złuszcza się, ale problem powraca. Martwe komórki ponownie zaczynają się nawarstwiać, dlatego niewiele osób zalicza się do entuzjastów tego rodzaju akcesoriów.

Zdecydowanie bardziej wartym polecenia, bezpieczniejszym i skuteczniejszym wariantem jest frezarka. Po pierwsze, nie wymaga przyciskania i użycia siły. Jest poręczna, doskonale układa się w dłoni. Wystarczy delikatnie przesunąć nią po stopie w miejscach zrogowaceń, aby osiągnąć pożądany efekt.

Przed użyciem frezarki, zafundujmy stopom oczyszczającą kąpiel zamaczając je w ciepłej wodzie z solą morską, kuchenną lub octem jabłkowym. Doskonale zmiękczy skórę i przygotuje do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Po zakończeniu peelingu wcieramy w stopy krem regenerujący pęknięcia lub środek zawierający mocznik, który jako składnik o właściwościach nawilżających świetnie wpłynie na strukturę pięt i rozpuści martwy naskórek.

Wieczorem można pozwolić sobie na zabiegi z wykorzystaniem kosmetyków o tłustej konsystencji, jak preparaty z naturalnymi olejkami mineralnymi i roślinnymi lub lanoliną.

Wraz z aplikacją kremu wykonujemy delikatny masaż. Przeprowadzony z wyczuciem, znakomicie zrelaksuje i pobudzi krążenie.
Po zabiegu wystarczy założyć bawełniane skarpetki, aby pod wpływem ciepła ułatwić kosmetykom precyzyjne wnikanie w skórę. Działanie kremów z powodzeniem zastąpi oliwa z oliwek lub odświeżające maseczki do stóp.