Wypoczynek na wakacjach - bierny, ale efektywny

Bierny wypoczynek jest idealną odskocznią od codzienności. To okazja do zaczerpnięcia oddechu, rozwijania kreatywności, odkrywania nowych pasji, a także idealna szansa na regenerację sił pomiędzy treningami.

Spacer po lesie

Jeśli spędzacie urlop na wsi lub mieszkacie w pobliżu lasu, koniecznie wybierzcie się na samotną przechadzkę leśnymi szlakami. Zmęczeni natłokiem codziennych obowiązków podświadomie wracamy do korzeni, szukając odpoczynku pomiędzy rozłożystymi konarami drzew lub wsłuchując się w szum potoku na pobliskiej zacisznej łące.

Warto oddalić się nieco od spacerowych ścieżek, i kołysząc na hamaku oddawać spokojnej, relaksującej drzemce.

Lekki, chroniący przed promieniami UV namiot plażowy przydaje się podczas wypoczynku nad jeziorem. Na wypady w gronie rodzinnym zabieramy wygodny, przestronny namiot campingowy.

Relaks w domu

Jeśli nie możesz wyrwać się z miasta, zdecyduj się na tradycyjną formę relaksu w domowym zaciszu.

Postaraj się wygospodarować choć godzinkę wyłącznie dla siebie, i odnaleźć wewnętrzną harmonię w trakcie medytacji. Mata do jogi zapewni wysoki komfort ćwiczeń oferując doskonałą izolację od podłoża.

30 minut drzemki na profilowanej poduszce ortopedycznej odciąży kręgosłup i rozluźni zmęczone stresem mięśnie ramion. Tak wypoczęci możemy zaproponować rodzinie spędzenie czasu na grach towarzyskich, albo wziąć przykład z naszych prababci…

Być może w starym albumie znajdziecie zdjęcia z popularnych w ubiegłych wiekach pikników rodzinnych. Wtedy nikt jeszcze nie słyszał o kocach piknikowych, które można rozłożyć na wilgotnej od rosy trawie. Dziś możemy z nich skorzystać i cieszyć się urokami przyrody w gronie najbliższych.

Dobra książka przy dobrej kawie ceniona była niezależnie od epoki.

Wysokiej jakości sprzęt oferuje możliwość efektywnego wypoczynku niemal w każdym miejscu i w każdych okolicznościach, należy jedynie odnaleźć zagubiony czas i umiejętnie go wykorzystać. Odrobina leniuchowania lub zwykła solidna drzemka z pewnością również wyjdą nam na dobre.