Jak pielęgnować skórę po lecie?

Po upalnym lecie bywa, że nasza skóra nie wygląda najlepiej. Częste i długotrwałe wystawianie jej na działanie promieni słonecznych sprawia, że jest wysuszona i uszkodzona.

Jesień to dobry czas, aby zadbać o pielęgnację suchej skóry. Dlaczego? Chłodne i deszczowe dni nie sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, przez co komórki skóry mają zmniejszony dostęp do tlenu. Ale to nie wszystko: kiedy wysokie temperatury mijają, mniejsze pragnienie to mniej spożywanych płynów, a niedostateczne nawodnienie organizmu źle wpływa na kondycję Twojej skóry.

Czas zatroszczyć się o swój wygląd i poddać się odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym, aby przywrócić skórze młody i atrakcyjny wygląd.

Peeling

Na początek warto pomyśleć o zabiegach złuszczających naskórek, czyli o popularnym peelingu. Możesz je wykonać sama w swoim domu, wykorzystując naturalne produkty, peeling enzymatyczny lub scrub.

W pierwszej kolejności złuszcz obumarłe komórki naskórka na twarzy. Dzięki temu nie tylko usuniesz martwy naskórek, ale też wspomożesz działanie kremów nawilżających.

Gabinet kosmetyczny

Jeżeli domowe sposoby okażą się niewystarczające, warto zastanowić się nad wizytą w gabinecie kosmetycznym.

Przeprowadzane tam zabiegi są silniejsze i stosuje się je w przypadku takich defektów, jak zmęczona skóra, przebarwienia czy komórki uszkodzone przez promieniowanie słoneczne.

Nawilżanie skóry

Jeśli odpowiednio zadbasz o nawilżenie skóry, będzie ona gładka, zdrowa i miła w dotyku, a oprócz tego spowolnisz proces starzenia się.

Aby dobrze nawodnić organizm od wewnątrz, dziennie należy wypijać mniej więcej 2 litry płynów. Warto jednak po kąpieli nawilżyć ciało odpowiednimi do naszego typu skóry balsamami lub kremami.