Radiofrekwencja – sposób na odmłodzenie skóry twarzy

Zmarszczki i bruzdy to naturalne i nieuchronne skutki upływu czasu, jakie pojawiają się na twarzy. Co prawda nie da się tego całkowicie zatrzymać, ale współczesna kosmetyka oferuje skuteczne metody walki z oznakami starzenia się skóry. Jedną z nich jest radiofrekwencja, czyli jeden z zabiegów na twarz.

Radiofrekwencja i zabiegi na twarz

Czym jest radiofrekwencja? Otóż jest wykorzystanie fal radiowych w postaci promieniowania elektromagnetycznego. Fale radiowe (RF, ang. Radio Frequency) stymulują produkcję elastyny oraz kolagenu – czyli białek, które mają niebagatelne znaczenie dla wyglądu i kondycji skóry. Kolagen odpowiada za nawilżenie skóry, co przekłada się na jędrność. Sprawia też, że komórki naszej skóry regenerują się. Co dzieje się, gdy w organizmie znajduje się zbyt mało kolagenu? Przede wszystkim pojawiają się widoczne symptomy starzenia się, takie jak zmarszczki, przebarwiona skóra czy matowienie paznokci. Elastyna - tak jak kolagen - znajduje się w tkance łącznej i odpowiada za elastyczność skóry.

Kiedy fale radiowe przenikają przez skórę, stymulują fibroblasty – komórki skóry właściwej, które wytwarzają m.in. elastynę, kolagen. Dzięki stymulowaniu produkcji kolagenu i elastyny:

- polepsza się jędrność i elastyczność skóry,

- zmniejsza się widoczność zmarszczek,

- poprawia się napięcie i kolor skóry twarzy.

Od jakiego wieku pojawiają się pierwsze sygnały, że skóra się starzeje? Wbrew pozorom dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Właśnie wtedy organizm zaczyna wytwarzać coraz mniej kolagenu i elastyny.

Wcześniej zabiegi radiofrekwencji na twarz oferowano wyłącznie w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych i spa. Na szczęście dziś można wykonywać je… we własnym domu! To możliwe dzięki Sensiift - urządzeniu do liftingu i zabiegów na twarz w domu.

Zabiegi na twarz z Sensilift polegają na delikatnym masowaniu urządzeniem wybranego miejsca na twarzy, dzięki czemu falom radiowym łatwiej jest docierać do komórek skóry właściwej. W zestawie z urządzeniem znajduje się specjalny żel, zapewniający idealny kontakt Sensilift ze skórą. Pomaga również optymalnie rozprowadzać fale radiowe.

Zabiegi można wykonywać w okolicach oczu (zwłaszcza tzw. kurze łapki), na czole, policzkach, brodzie, bruzdach nosowo-wargowych, a nawet na szyi czy dekolcie.

Aby pojawiły się pierwsze rezultaty, wystarczy używać Sensilift tylko przez 5 minut dziennie. Zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny.