Kamera cofania do samochodu
Kiedy trzeba zaparkować na pełnym samochodów parkingu, zwłaszcza większym samochodem (na przykład kamperem czy autem z przyczepą kempingową), problemy może mieć nawet bardzo doświadczony kierowca. Współcześnie produkowane samochody często są wyposażone w kamerę cofania, które mają pomóc w codziennym korzystaniu z pojazdu. Jeśli masz starszy model auta, możesz po prostu dokupić takie urządzenie i zamontować je. Dowiedz, się jak wybrać kamerę cofania do samochodu.
Wybierając kamerę do swojego samochodu, powinieneś kierować się kilkoma czynnikami.
Miejsce zamontowania kamery cofania
Każdemu chyba zależy na tym, by jego auto wyglądało jak najlepiej. Dlatego firmy produkujące kamery cofania projektują je tak, aby ich umiejscowienie jak najmniej rzucało się w oczy. Do najczęściej stosowanych rozwiązań należy montowanie jej w tablicy rejestracyjnej samochodu. Umieszcza się ją na górze ramki, z którą stanowi jedną całość. Dzięki temu niezwykle trudno jest ją zauważyć, co jest sporym atutem.
Kolejny sposób montażu kamery cofania to umiejscowienie jej w zderzaku. Należy wywiercić niewielki otwór, w którym następnie montuje się obiektyw kamery. Często niezbędne wiertło o odpowiedniej średnicy jest dołączone do zestawu razem z kamerą. Mniej znany sposób przykręcenie kamerki wyposażonej w metalowe ramię do zderzaka.
Jaki kąt powinien mieć obiektyw kamery cofania?
Dobry obiektyw to bardzo ważna kwestia, jeśli chodzi o dobrą kamerę cofania. Powinien być szerokokątny, ponieważ dzięki temu przestrzeń znajdująca się za pojazdem będzie idealnie widoczna. Modele z górnej półki są wyposażone w obiektyw 180 stopni poziomo oraz 120 stopni pionowo – w ten sposób doskonale widać przestrzeń z tyłu i z obu boków samochodu.
Przewodowa czy bezprzewodowa?
Jaką kamerę cofania wybrać? Przewodową czy bezprzewodową? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że oczywistym wyborem będzie kamera bezprzewodowa. Jak się okazuje, nie do końca tak jest. Ma swoje plusy, takie jak łatwość montażu, ale urządzenia bezprzewodowe nierzadko oferują niższą jakość obrazu. Co więcej, obraz może być mało płynny lub opóźniony, co w tym przypadku jest niedopuszczalne.
Z kolei wszystkie przewodowe kamery cofania zapewniają płynny obraz w czasie rzeczywistym.
Ekran
Pora omówić kwestię ekranu w kamerze cofania. Jak się okazuje, nie wszystkie urządzenia tego typu mają w zestawie wyświetlacz, który można umieścić w kabinie auta. Często konieczne jest dokupienie takiego wyświetlacza. Czasem jest możliwość podłączenia go do nawigacji lub radia wyposażonego w wyświetlacz, co jest ciekawym i praktycznym rozwiązaniem. Wyjątkowo wygodne jest ponadto zamontowanie go na lusterku wstecznym.
Zostaw komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz