- -10zł
- -10,00 zł
- nowość
- wyprzedaż
Mikrodermabrazja: co musisz wiedzieć
Jeszcze niedawno mikrodermabrazja była zabiegiem stosowanym wyłącznie w gabinetach lekarskich. Obecnie to bardzo popularny zabieg stosowany w kosmetyce – zarówno w profesjonalnych salonach kosmetycznych, jak i w domach. Zobacz, na czym polega mikrodermabrazja, jakie daje korzyści i jak wykonywać ją w domowym zaciszu.
Co to jest mikrodermabrazja?
Mikrodermabrazja ma na celu oczyszczenie skóry, nadaje jej gładkość i sprawia, że wszelkie niedoskonałości stają się mniej widoczne. Inną nazwą mikrodermabrazji jest kontrolowany mikropeeling. Zabieg polega na bezbolesnym, mechanicznym ścieraniu poszczególnych warstw naskórka (umożliwia kontrolę nad głębokością ścierania).
Kontrolowany mikropeeling cieszy się rosnącą popularnością. Wykonuje się go na różnych częściach ciała, na przykład na dekolcie, twarzy, szyi czy plecach. Mikrodermabrazji najlepiej poddać się jesienią lub zimą, ponieważ po zabiegu trzeba kategorycznie unikać słońca przez około 14 dni.
Na mikrodermabrazję decydują się osoby, które chcą pozbyć się trądziku, zaskórników, blizn, rozstępów, cellulitu, rozszerzonych porów i przebarwień.
Korzyści, jakie daje mikrodermabrazja:
✔️ dotlenienie i odżywienie skóry;
✔️ lepszy koloryt oraz poprawa elastyczności skóry;
✔️ redukcja płytkich zmarszczek;
✔️ zmniejszenie przebarwień skóry;
✔️ odblokowane i oczyszczone pory;
✔️ stymulacja produkcji kolagenu;
✔️ lepsze ukrwienie skóry;
✔️ redukcja trądziku.
Rodzaje mikrodermabrazji
Oto najpopularniejsze rodzaje mikrodermabrazji:
1. mikrodermabrazja diamentowa: złuszczanie naskórka odbywa się za pomocą urządzenia wyposażonego w głowicę pokrytą diamentem (naturalnym lub syntetycznym);
2. mikrodermabrazja korundowa: naskórek zostaje złuszczony urządzeniem wyposażonym w głowicę pokrytą kryształkami tlenku glinu (korundu); korund to jeden z najbezpieczniejszych surowców o hipoalergicznych właściwościach.
3. mikrodermabrazja tlenowa: naskórek złuszcza się przy użyciu tlenu oraz soli fizjologicznej;
4. oxydermabrazja: ścieranie martwego naskórka strumieniem kropelek soli fizjologicznej lub koktajli witaminowych.
Mikrodermabrazja bez wychodzenia z domu
Urządzenie do mikrodermabrazji diamentowej umożliwia wykonywanie zabiegów pielęgnujących skórę w domowym zaciszu.
Dzięki niemu nie musisz wybierać się do salonu kosmetycznego, aby przyspieszyć odnowę komórek skóry. W prosty sposób będziesz poddawać się zabiegom, które pomogą Ci pozbyć się takich problemów, jak prosaki, zaskórniki, blizny potrądzikowe czy zaskórnik.
Zabieg domowej mikrodermabrazji polega na usuwaniu zrogowaciałych komórek naskórka za pomocą kontrolowanego, mechanicznego ścierania. Dodatkowo masaż podciśnieniowy pobudza krążenie krwi oraz zasysa martwe warstwy naskórka. Te ostatnie z kolei osadzają się na wymiennych filtrach, dołączonych do urządzenia.
Urządzenie jest wyposażone w kilka końcówek o różnym przeznaczeniu, dlatego jest tak kompleksowe.
Domowy zabieg mikrodermabrazji trwa 5 minut. W przypadku suchej skóry zalecany jest 1 zabieg w tygodniu, a tłustej lub mieszanej – 2 razy w tygodniu.
Pierwsze efekty pojawiają się już po około 4 tygodniach.