- nowość
Zatrzymaj wypadanie włosów!
Każdego dnia tracimy około 50-100 włosów - to normalne, dlatego nie powinniśmy się tym martwić. Jeśli jednak włosy zaczynają regularnie wypadać w dużych ilościach, nie lekceważ sytuacji. Przyczyna takiego problemu może być naprawdę poważna
Łysienie dziedziczne to najczęstsza przyczyna łysienia zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Gen, który wpływa na utratę włosów można odziedziczyć od matki lub ojca, chociaż w większości przypadków zostaje przekazany dziecku przez oboje rodziców.
Łysienie dziedziczne rozwija się powoli. Może rozpocząć się już po 20. roku życia. Objawia się cieńszymi włosami i ich nadmiernym wypadaniem. U kobiet problem może się nasilić w okresie menopauzy - wówczas organizm zaczyna produkować mniej estrogenu. Jednym ze skutków mogą być przerzedzające się włosy i “łyse placki” na głowie.
Hormon tarczycy wpływa m.in. na podstawową przemianę materii oraz wzrost włosów, skóry i paznokci. Niedoczynność tarczycy, czyli zbyt mała ilość hormonów, może powodować wiele objawów, w tym przyrost masy ciała, zmęczenie, zaparcia, depresję i kłopoty z koncentracją. Włosy, skóra i paznokcie stają się bardziej kruche. Mogą się też łatwiej łamać.
Z kolei nadczynność tarczycy, czyli zbyt duża ilość hormonów, prowadzi często do nagłej utraty masy ciała, kołatania serca, nerwowości, drażliwości, biegunki, nadmiernego pocenia się, osłabienia mięśni i wytrzeszczu oczu. Możesz mieć również problem z nadmiernym wypadaniem włosów, gdy metabolizm zaczyna przyspieszać.
Łysienie telogenowe zwykle jest wynikiem reakcji organizmu na silny stres. Każdy z nas zna to nieprzyjemne uczucie. Może go wywołać ciężka praca, diagnoza poważnej choroby, zaburzenie emocjonalne, śmierć bliskiej osoby, rozwód, czy nieprawidłowa gospodarka hormonalna. Ekstremalny stres może powodować nadmierne wypadanie włosów przez sześć tygodni do nawet trzech miesięcy. Dobra wiadomość jest taka, że większość włosów odrasta normalnie po złagodzeniu stresu. Niekiedy jednak ten proces może potrwać nawet rok.
Niektóre choroby skóry, takie jak egzema, mogą powodować łysienie. Na szczęście często da się je wyleczyć. Jednak w poważnym stadium mogą zniszczyć mieszki włosowe, prowadząc do trwałej utraty włosów. Nie lekceważ też stanów zapalnych skóry głowy. Można spróbować samodzielnie poradzić sobie z tą dolegliwością np. za pomocą maści terapeutycznych. Jednym z takich produktów jest Medi Balm, ma wyjątkowe właściwości i w 100 proc. naturalny skład. Błyskawicznie łagodzi Zobacz produkt na stronie podrażnienia i stany zapalne. Intensywnie regeneruje, oczyszcza i chroni skórę. Działa bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo. Pomaga w walce z trądzikiem, opryszczką, liszajem, łuszczycą, czyrakami, czy egzemą.
Wiele szamponów, produktów do stylizacji i farbowania może zaszkodzić Twoim włosom. Zaczną się łamać i wypadać. Niektóre zabiegi, takie jak prostowanie, trwała, czy koloryzacja mogą dodatkowo je uszkodzić. Dlatego zaopatrz się w odpowiednie kosmetyki. Odbudują strukturę włosów, chroniąc je w ten sposób przed utratą wilgoci i uszkodzeniami.
Wypróbuj szampon wzmacniający włosy Xtense Code. Badania kliniczne potwierdziły jego wysoką skuteczność w hamowaniu wypadania włosów i w stymulacji ich porostu. Nie wywołuje reakcji alergicznych. Jest skuteczny zarówno u kobiet, jak i mężczyzn - sprawdzi się doskonale w przypadku różnych rodzajów włosów. Zahamuje wypadanie, wzmocni i przyspieszy porost włosów. Wystarczy zastąpić zwykły szampon, opatentowanym Xtense Code i stosować go regularnie.
Utrata włosów to poważny problem, który może spędzać sen z powiek. Aby go zatrzymać i wspomóc wzrost nowych włosów trzeba nie tylko znaleźć przyczynę takiego stanu, ale zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów dotkniętych problemem. Pamiętając o tym, już wkrótce będziesz cieszyć się nową, gęstą fryzurą