Lista produktów wg marki COOX

COOX – innowacyjne produkty do pieczenia

Nie tylko łasuchy lubią upiec pyszne ciasto czy torty. Zanim pojawiły się praktyczne silikonowe formy do pieczenia, trzeba było jednak stosować papiery do pieczenia lub smarować blachy tłuszczem. Silikon sam w sobie wprowadził ułatwienie, niemiecka marka COOX to już prawdziwa rewolucja w pieczeniu.

Twórcy marki Marc Elsen oraz Ralf Scheel opracowali oraz opatentowali niesamowitą i rewelacyjną konstrukcję składanej formy z silikonu WUNDERFORM. Silikonowa foremka do pieczenia rozkłada się na płasko i ma usztywnione boki utrzymujące kształt wypieków.

Panowie swój wynalazek opatentowali i zaprezentowali produkt w programie "Das Ding des Jahres", jury oraz publiczność byli zachwyceni innowacyjnym wynalazkiem. Ta pozytywna reakcja zmotywowała ich do rozwijania dalszych rozwiązań pomocnych w codziennych czynnościach w kuchni. Marka COOX WUNDERFORM to inteligentne i innowacyjne produkty, które mają ułatwiać pieczenie. Można je polecić każdemu, dwie pozycje są szczególnie ciekawe.

Silikonowa forma do pieczenia

Składana silikonowa forma do pieczenia COOX WUNDERFORM  to rewolucja w pieczeniu. To idealna foremka w kształcie prostokątnego pudełka do wypieków drożdżowych i przygotowania chleba. Ma usztywnione i wzmocnione metalem brzegi, więc zawsze zachowuje swój kształt. Dzięki temu też ciasto rośnie w górę a nie na boki, więc wypieki są idealne i też zachowują swój kształt. Silikonowa forma COOX jest wytrzymała na skrajne temperatury od - 40 do +230°C.

Opatentowana konstrukcja pozwala na rozłożenie formy na płasko. Bez potrzeby wycinania ciasta nożami, wystarczy poczekać aż ostygnie, rozpiąć i rozłożyć boki formy, ponieważ nic do nich nie przywiera. Silikonowej formy do pieczenia nie potrzeba smarować tłuszczem czy wykładać papierem do pieczenia. Nic nie trzeba skrobać, po wyjęciu ciasta wystarczy foremkę umyć pod bieżącą wodą lub włożyć do zmywarki. Po wysuszeniu, można ją złożyć jak pudełko i schować na płasko w szafce.

Tortownica z porcelanowym dnem COOX

Składana, silikonowa tortownica z porcelanowym dnem springform sprawdzi się zarówno w mikrofalówce jak i w piekarniku. Jest niezwykle trwała, wielofunkcyjna i zajmuje w kuchni niewiele miejsca. Niemiecka  tortownica COOX jest wykonana z najwyższej jakości silikonu, została przemyślana w każdym szczególe. Wytrzymuje bardzo skrajne i wysokie temperatury od - 40 do 230°C. Zachowuje właściwości i kształt przez długi czas i można ją myć w zmywarce. Obręcz po zwinięciu zmieści się w niewielkiej szafce lub szufladzie, a dno można trzymać z talerzami.

Tortownica silikonowa nie wymaga smarowania tłuszczem ani wykładania papierem do pieczenia, wypieki i potrawy nie przywierają do ścianek i bardzo łatwo odchodzą. Można w niej upiec torty, serniki i zapiekanki, a po odpięciu poręczy serwować bezpośrednio na porcelanowym talerzu, który dobrze pasuje do zastawy kawowej i stołowej. Jest to wyjątkowo wygodne, praktyczne i estetyczne rozwiązanie.

Tortownica z porcelanowym dnem oraz składana silikonowa forma do pieczenia marki COOX WUNDERFORM to niezwykle trwałe, praktyczne i przydatne akcesoria kuchenne.