Lista produktów wg marki BRAUN

Marka Braun w TV Okazje

Braun to znane i cenione niemieckie przedsiębiorstwo, zajmujące się przede wszystkim produkcją wysokiej jakości urządzeń do pielęgnacji skóry i włosów, między innymi depilatorów, golarek, trymerów, prostownic i suszarek do włosów. Oprócz tego firma produkuje szczoteczki do zębów i sprzęt AGD, taki jak blendery, żelazka, czajniki, ekspresy, roboty i sokowirówki. W 1921 roku we Frankfurcie powstała firma, której założycielem był inżynier Max Braun. W roku 1952 zostało odnowione kultowe logo marki Braun, powstałe w latach 30-tych. Początkowo był to sklep z narzędziami, stopniowo firma zaczęła produkować radioodbiorniki oraz nowość na rynku, czyli połączenie radia z gramofonem. Pierwsza maszynka do golenia marki Braun została opatentowana w 1940 roku. Po II wojnie światowej Braun rozszerzył asortyment o różne produkty codziennego użytku oraz urządzenia do pielęgnacji włosów i skóry.

Dlaczego Braun

Dziś Braun to lider innowacji technicznych, doceniany za wysoką jakość w atrakcyjnych cenach, o globalnym zasięgu. Mottem marki od ponad 100 lat jest przekonanie, że dobry design jest intuicyjny, użyteczny i trwały. Koncern osiągnął światowy sukces dzięki znanej, niemieckiej jakości. Uzyskał też wiele wyróżnień i nagród, wykorzystując najlepsze i najnowsze technologie oraz materiały. Odpowiadając na potrzeby swoich klientów, Braun oferuje także serwis gotowych urządzeń oraz różne akcesoria, doradzając przy tym w kwestii użytkowania i konserwacji.

Braun dla kobiet

Produkty Braun dla kobiet kojarzone są głównie z depilatorami i golarkami. W 1988 roku Braun nabył firmę Silk-epill, a obecnie rynek depilatorów jest jednym z głównych segmentów firmy. Marka skupiła się na poprawie wydajności dzięki zoptymalizowanym rolkom i zwiększonej liczbie pęset, oraz na poprawie komfortu dzięki elastycznym nasadkom i elementom masującym. Depilatory Braun są znane i polecane ze względu bezpieczne działanie oraz skuteczne usuwanie włosów, ze specjalną, ergonomiczną obudową i kształtami oraz dużym zakresem funkcji.

Dla kobiet oprócz depilatorów, Braun oferuje też urządzenia do oczyszczania twarzy oraz do pielęgnacjo włosów – suszarki, lokówki, prostownice i szczotki. Nowoczesne metody produkcji oraz wykorzystanie nauki sprawiają, że produkty do pielęgnacji włosów Braun są idealne do profesjonalnego zastosowania w salonach fryzjerskich. Sprawdzą się też w domowej pielęgnacji włosów. Dział pielęgnacji włosów Braun jest zawsze w bliskim kontakcie z najnowszymi trendami w stylizacji włosów.

Od lat 60-tych Braun to pionier nowych technologii, w roku 1978 powstała innowacyjna, wydajna i kompaktowa suszarka do włosów z zagiętym uchwytem. Skuteczność stylizacji fryzur zapewnia innowacyjne wykorzystanie między innymi aktywnych jonów, chroniących przed elektryzowaniem się włosów w szczotce Satin Hair.

Braun dla mężczyzn

Produkty Braun dla mężczyzn to przede wszystkim golarki i trymery. Marka projektuje bardzo różne serie produktów do specjalnych zadań. Są to między innymi golarki do golenia na sucho, do skóry delikatnej oraz trymery z różnymi funkcjami, nasadkami i ustawieniami długości strzyżenia. Golarki Braun z pionierską folią w dziedzinie mechaniki precyzyjnej odnoszą sukcesy od lat 50-tych do dziś. Ciągłe innowacje doprowadziły do powstania w 1990 roku optymalnej nasadki golącej Flex Control, pierwszej golarki z dwiema foliami golącymi i ruchomą głowicą. W 1994 pojawił się Flex Integral, czyli zintegrowana maszynka do strzyżenia włosów różnej długości. Kolejne nowości to system stacji czyszczenia i ładowania oraz silnik liniowy wysokiej częstotliwości. Następne lata to kolejne innowacje maszynek do golenia, które zostały później zastosowane w innych kategoriach produktów codziennego użytku.