Lista produktów wg marki MEPAL

Mepal

Holenderka firma Mepal to producent akcesoriów kuchennych, która funkcjonalność stawia na pierwszym miejscu. Naczynia tej marki to nowoczesne i inteligentne pojemniki na żywność oraz butelki do napojów ze sprytnymi funkcjami. Zachowują dłużej świeżość oraz smak posiłków i produktów.

Mepal od lat skutecznie pracuje na zaufanie klientów, zaspakajając codzienne potrzeby w temacie przechowywania jedzenia i napojów. Akcesoria kuchenne Mepal to odpowiedź na wszelkie problemy z tym związane, stworzone z myślą o potrzebach i oczekiwaniach użytkowników. Misją firmy jest ułatwianie codziennych czynności, oraz żeby w kuchni można było utrzymać łatwiej porządek. Wykorzystuje błyskotliwe pomysły oraz nietuzinkowe i innowacyjne rozwiązania, To produkty łączące efektowny design z funkcjonalnością, dla nowoczesnych i aktywnie żyjących rodzin na całym świecie.

Historia

Firma Mepal rozpoczęła działalność na rynku holenderskim w 1950 roku. Od samego początku stawiano na praktyczne i przemyślane naczynia, pierwotnie służące przechowywanie w podróżach. Stopniowo do asortymentu dołączyły kieliszki z nietłukącego szkła. Gustowne kubki do kawy, które pojawiły się w latach 60-tych, szybko stały się popularne. Z czasem dołączyły kolejne akcesoria kuchenne i pojemniki do przechowywania żywności. Dziś produkty Mepal znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w podróżach, ale na co dzień w każdej kuchni. Marka proponuje kilka innowacyjnych linii produktów, są to:

wielofunkcyjne miski Cirqula,
pojemniki Modula,
lunchboxy, lunchpoty i butelki Ellipse,
akcesoria dziecięce Mio,
zastawy stołowe Bloom,
zestawy biwakowe i lunchboxy Campus.

Pojemniki na żywność i butelki Mepal

Pojemniki Mepal są wytrzymałe, funkcjonalne oraz dopracowane w szczegółach od projektu po produkcję, a także bardzo wygodne w użytkowaniu. Również design został dobrze przemyślany, a estetyczny minimalizm wywołuje pozytywne wrażenia. Co ważne, akcesoria kuchenne i biwakowe Mepal wykonane są z tworzywa sztucznego, które nie zawiera szkodliwego Bisfenolu A BPA. Dzięki temu można je wykorzystywać do żywności i artykułów spożywczych. Marka odpowiedzialnie stara się wytwarzać produkty, które są przyjazne dla ludzi, a także dla środowiska.

Linie produktów

Cirqula

Uniwersalne miski Cirqula służą nie tylko do przechowywania, przenoszenia i podawania jedzenia, ale także do podgrzewania oraz mrożenia, i można je myć w zmywarce. Linia cechuje się stonowanym i uniwersalnym wzornictwem w wielu wersjach kolorystycznych, o pojemności od 350 do 3000 ml. Dostępne są miski Cirqula okrągłe i prostokątne, a szczelne wieczka są częściowo przeźroczyste, więc widać zawartość. Wykonane zostały z wysokiej jakości tworzywa TPE bez szkodliwych dla zdrowia substancji.

Modula

Nowoczesne pojemniki Modula do przechowywania różnej żywności mają uniwersalne kształty, można je układać piętrowi i oszczędzać miejsce. Są pojemniki od 175 do 4800 ml. Hermetyczne, transparentne pokrywki pozwalają sprawdzić zawartość. Pojemniki na żywność Modula mają minimalistyczny i prosty design.

Elipse

Pojemniki na żywność Elipse o różnym zastosowaniu dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach. Lunchboxy Elipse mają wysuwane szufladki na sztućce. Są pojemniki proste lub z przegródkami, saladboxy mają trzy, w tym jedną na sztućce.

Lunchpot, snackpot, fruitpot Elipse to szczelne pojemniki na żywność, do przechowywania i przenoszenia różnego jedzenia. Fruitpoty mają dołączony praktyczny widelczyk. Dwuczęściowe lunchpoty można podgrzewać w mikrofalówce.

Kubki termiczne Elipse są izolowane i zachowują do 4 godzin zimną lub do 8 godzin ciepłą temperaturę napojów. Naczynia mają szczelne zamknięcia, a zewnętrzna powłoka pozostaje chłodna i sucha niezależnie od temperatury napoju. Kubki termiczne Elipse dostępne są od 275 do 475 ml pojemności. Izolacyjne butelki termiczne Elipse zachowują temperaturę napoju do 9 godzin ciepłą, a do 12 godzin zimną. Do wyboru butelki termiczne 350, 500 i 900 ml.

Mio

Linia Mio to pojemniki, naczynia i kubki na jedzenie dla dzieci oraz niemowląt, bardzo łatwe w użytkowaniu i czyszczeniu. Są wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego oraz stali nierdzewnej. Kolorystyka i design pojemników Mio świetnie wpisują się w gusta dzieci.

Bloom

Zastawy stołowe Bloom są wytrzymałe oraz wygodne w użytkowaniu i można je układać w stosy. Miski, talerze, kubki i sztućce dostępne są w różnych wielkościach, kolorach i wzorach.

Campus

Pojemniki na żywność Campus to lunchboxy i butelki, także w zestawach. Cechują się ciekawym wzornictwem i kolorystyką.

Nie ma tego, czego szukasz, ale może Cię zainteresuje: