Lista produktów wg marki Victorinox

Victorinox - szwajcarska marka

Szwajcarska marka Victorinox powstała w 1884 roku, kiedy to pionier Karl Elsener założył przedsiębiorstwo produkujące noże. Kilka lat po tym opracował legendarny scyzoryk znany jako „Oryginalny Szwajcarski Nóż Oficerski”. Była to podwalina pod późniejszą, naznaczoną pasmem wielu sukcesów historię marki. Rewolucyjny pomysł stworzenia niewielkich noży wyposażonych w różne praktyczne funkcje okazał się sukcesem. Tak narodziła się legenda szwajcarskich scyzoryków. Od blisko 140 lat Victorinox jest synonimem innowacyjności oraz najlepszego wzornictwa i jakości. Jest znanym na całym świecie producentem praktycznych i wyjątkowych produktów z kilku dziedzin. Przede wszystkim są to szwajcarskie scyzoryki oraz noże profesjonalne i domowe. Poza tym marka produkuje zegarki, perfumy oraz torby i akcesoria podróżne. Siedziba firmy znajduje się w miejscowości Ibach w kantonie Schwyz, a zasięg dystrybucji ma charakter globalny. Szwajcarskie noże oficerskie

Historia marki Victorinox rozpoczyna się od małego warsztatu produkującego noże. Po kilku latach Karl Elsener zakłada Stowarzyszenie Szwajcarskich Producentów Noży. Dzięki temu miał możliwość zrealizowania pierwszego zamówienia dla szwajcarskiej armii. W roku 1897 oficerskie i sportowe scyzoryki zostają opatentowane. Oryginalne noże do dziś znane są jako „szwajcarskie noże oficerskie”. Wynalezienie w 20-tych latach XX wieku stali nierdzewnej było dla marki Victorinox innowacją pozwalającą na rozwój, tak jak dla całego przemysłu nożowniczego. Niedługo potem w siedzibie firmy została utworzona pierwsza na świecie elektryczna hartownia stali. Dzięki temu marka mogła zapewnić najlepszą jakość produkowanych przez nią noży.

Po wybuchu I wojny światowej scyzoryki Victorinox masowo kupowali amerykańscy żołnierze stacjonujący w Europie. W latach 70-tych oryginalny „szwajcarski nóż oficerski” zostaje wystawiony w nowojorskim muzeum sztuki nowoczesnej, Wkrótce scyzoryki Victorinox zamawia NASA. Firma się rozrasta i rozbudowuje. W latach 90-tych na amerykański rynek trafia linia zegarków Victorinox sygnowanych marką Swiss Army. Powstaje pierwsza filia handlowa w Japonii. Założona zostaje fundacja Carl and Elise Elsener-Gut Foundation. Jej celem jest wspieranie krajowych i międzynarodowych inicjatyw dobroczynnych. Koniec wieku XX i początek następnego to debiut toreb i akcesoriów podróżnych oraz linii odzieży. W USA powstaje pierwszy sklep Victorinox, a potem pierwszy europejski, flagowy sklep firmowy w Londynie. Następne lata to dalszy rozwój firmy i kolejne sklepy firmowe. Otwarty zostaje nowy zakład produkcyjny, a marka skupia się na swoich flagowych produktach. W roku 2017 zostaje wyprodukowany 500-milionowy egzemplarz „oryginalnego szwajcarskiego noża oficerskiego”. Pojawiają się następne centra dystrybucji i sklepy firmowe, a Victorinox obchodzi kolejne rocznice powstania firmy i szwajcarskiego scyzoryka.

Szwajcarskie scyzoryki i noże

Marka Victorinox powstała w czasach, kiedy Szwajcaria należała do najbiedniejszych krajów w Europie. Przyczyniło się to do walki z ubóstwem i bezrobociem w kantonie Schwyz. Firma do dziś kultywuje swoją filozofię, czyli duch solidarności, głębokie zakorzenienie w kulturze regionu oraz uznanie dla trwałych wartości. Większość produktów powstaje w Szwajcarii. Zagranicznych partnerów firma dobiera starannie, dbając o rygorystyczne wymagania dotyczące jakości. Najwyższe standardy jakości jak zapewnia Victorinox, gwarantowane są niezależnie od miejsca produkcji. To właśnie jakość dała marce pozycję lidera na rynku szwajcarskim i na całym świecie. Oprócz niej, dla firmy liczą się funkcjonalność, innowacyjność i świetne wzornictwo. Dotyczy to legendarnych scyzoryków, jak i noży profesjonalnych oraz domowych, a także pozostałych produktów i akcesoriów. Szwajcarskie scyzoryki oficerskie marki Victorinox to narzędzia dla osób gotowych na wszystko. Od roku 1897 budzą zaufanie żołnierzy i poszukiwaczy przygód z całego świata. Noże oficerskie to towarzysze na dobre i na złe. Poszczególne modele posiadają szereg różnych narzędzi i dodatków, także hobbystycznych w ponad 100 wariantach.

Noże kuchenne Victorinox

Noże kuchenne i profesjonalne Victorinox oraz akcesoria i inne narzędzia sprawdzą się do każdego zadania. Noże o ponadczasowym wzornictwie nie znają żadnych ograniczeń. Są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która zapewnia długowieczność. Łatwo je utrzymać w czystości. Noże Victorinox są nadzwyczajnie ostre, a ergonomiczna rękojeść oferuje pewny chwyt. Świetne wyważenie ułatwia manewrowanie. W ofercie znajdują się noże szefa kuchni, do steków i pizzy, do warzyw i owoców oraz noże do chleba i ciast. Można skompletować zestaw noży i dokupić do niego bloki na noże, które zapewnią ich bezpieczne przechowywanie oraz poręczność. Oprócz tego Victorinox to także sztućce, tarki i obieraczki, deski do krojenia, drobne akcesoria kuchenne i nożyczki.