Ekspres przelewowy marki BROCK o pojemności 1,25 l. Posiada oznaczenie poziomu wody, zawór zapobiegający kapaniu i wyjmowany filtr. Płyta grzejna wyposażona została w automatyczny wyłącznik. Moc: 730-870 W.


Ekspres przelewowy 1,25 L

Model: CM1250BK

139,99 zł

Dostawa: 2-5 dni roboczych

Koszt przesyłki: GRATIS

Usługa dostępu do wsparcia prawnego

Ekspres przelewowy CM 1250 BK 1,25 l Brock Electronics

Niemal każdy nie wyobraża sobie poranka bez łyka pysznej kawy. Zapach unoszący się w mieszkaniu i filiżanka aromatycznego napoju to najlepszy sposób na rozpoczęcie dnia. Jak w domu cieszyć się takim smakiem i aromatem kawy ziarnistej jak w ulubionej kawiarni? Rozwiązaniem jest ekspres przelewowy Brock Electronics CM 1250 BK 1,25l. Tradycyjne zaparzanie kawy czajnikiem nie zapewni takich doznań smakowych jak profesjonalnie przyrządzona kawa. Dodatkowo nie każdy miłośnik kawy ziarnistej lubi fusy na dnie kubka czy filiżanki. Ekspresy przelewowe to niezawodny i sprawdzony sposób na pyszną oraz aromatyczną kawę bez fusów we własnym domu.

Ekspres przelewowy – co to znaczy

Co to jest przelewowy ekspres do kawy? Takie ekspresy służą do przyrządzenia większej ilości naparu w krótkim czasie, podgrzana woda automatycznie zalewa zmieloną kawę. Popularność w Polsce zdobyły w latach 90tych ubiegłego wieku, kiedy kawę zaparzało się wrzątkiem. Dzięki ekspresom przelewowym można było przygotować zupełnie inną kawę sypaną bez fusów i to cały dzbanek za jednym razem.

Jak działa przelewowy ekspres do kawy

Zasada działania ekspresu przelewowego jest taka, że podgrzana woda wlewana jest bezpośrednio do pojemnika, w którym są zmielone ziarna kawy. Wystarczy umieścić w ekspresie papierowy filtr i nasypać kawę, a do pojemnika nalać wody. Jest ona podgrzewana, rosnące ciśnienie sprawia, że woda przez rurkę płynie do góry i zaparza kawę znajdującą się we filtrze, a napar trafia do dzbanka.

Ekspres do kawy przelewowy czy ciśnieniowy?

Jaki ekspres do kawy wybrać? Pomimo popularności ekspresów ciśnieniowych, nie brakuje zwolenników klasycznego smaku kawy zaparzonej w ekspresie przelewowym, który jest bardzo prosty w obsłudze. Modele ciśnieniowe wydają się bardzo atrakcyjne, bo oferują możliwość przygotowania kawy takiej, jak we włoskiej kawiarni w domu, również z użyciem mleka. Liczy się smak i jakość, a nie ilość zaparzonej kawy. Taka rywalizacja sprawiła jednak, że producenci ekspresów tradycyjnych musieli dołożyć starań, żeby tak parzona kawa mogła konkurować z tą z ciśnieniowych. Dzięki temu dzisiejsze i najlepsze przelewowe ekspresy do kawy umożliwiają przygotowanie wyjątkowej kawy najwyższej jakości.

Jaki ekspres przelewowy wybrać

Przelewowy ekspres do kawy Brock Electronics CM 1250 BK to idealny wybór jeśli chodzi o zaparzenie ziarnistej kawy we własnym domu. Ten model ma czarny kolor i bardzo elegancki design oraz szklany dzbanek o pojemności 1,25l z wygodną rączką i dekoracyjnym spodem. Zalety to zdejmowany filtr, niekapiący zawór i znak poziomu wody. Płyta grzewcza wyposażona jest w automatyczne wyłączanie, jest też przełącznik włączania i wyłączania. Uchwyt i podstawa wykonane są ze stali nierdzewnej. Ekspres do kawy Brock Electronics 1,25l ma moc 730-870 W. Ten ekspres przelewowy zadowoli każdego kawosza i miłośnika wyjątkowego smaku oraz aromatu kawy ziarnistej.

Szczegóły produktu

CM1250BK

Specyfikacja

Wykonanie: tworzywo sztuczne i stal nierdzewna
Pojemność [l]: 1,25 l
Rodzaj ekspresu: Przelewowy
Kupiłeś ten produkt?
Oceń go jako pierwszy!