Lista produktów wg marki MAXCOM

Maxcom – niezawodne urządzenia telekomunikacyjne 

Urządzenia telekomunikacyjne, a szczególnie telefony i różny sprzęt służący komunikowaniu się między ludźmi to coś, bez czego nie można wyobrazić sobie współczesnego świata. Coraz rzadziej spotyka się już telefony stacjonarne, wiele osób pewnie pamięta z kolei pierwsze komórki, które przypominały radia. Stopniowo stawały się coraz mniejsze i oferowały coraz więcej różnych możliwości. Dzisiejsze smartfony czy iphony to często już niemal małe laptopy.

Technologia idzie do przodu, wybierając urządzenia telekomunikacyjne warto postawić na producenta, który bazując na doświadczeniu podąża za najnowocześniejszym technologiami. Taki właśnie jest Maxcom, polskie przedsiębiorstwo działające na rynku już 20 lat.

Urządzenia do komunikacji

Maxcom to nowoczesna, dynamicznie rozwijająca się firma z dużym doświadczeniem w branży. Zajmuje się produkcją i nieustannym ulepszaniem urządzeń telekomunikacyjnych. Spod marki Maxcom wychodzą telefony komórkowe GSM, telefony wzmocnione typu Strong, smartfony, smartwatche i smartbandy. Firma produkuje także aparaty telefoniczne przewodowe i bezprzewodowe, radiotelefony PMR typu walkie-talkie, głośniki bezprzewodowe i akcesoria, a nawet lampki biurkowe i hulajnogi elektryczne.

Maxcom jest obecnie jednym z liderów w kwestii ilości sprzedawanych telefonów tradycyjnych i komórkowych. Przoduje również pod względem zaawansowanych technologii i funkcji oraz nowoczesnego wyglądu tych urządzeń, jak również we wdrażaniu najbardziej nowatorskich rozwiązań. Urządzenia telekomunikacyjne Maxcom mają certyfikaty zgodności, które gwarantują dopuszczenie ich do użytku w Polsce i na terenie Unii Europejskiej.

Przedsiębiorstwo prowadzi sprzedaż urządzeń telekomunikacyjnych w ponad 20 krajach w Europie, przy pomocy sprawdzonych kanałów dystrybucyjnych. Są to między innymi kilkanaście operatorów za granicą, sieci handlowe, agenci sprzedaży i dealerzy na całym świecie. W Polsce dystrybucja odbywa się poprzez czterech głównych operatorów komórkowych.

Maxcom

Przedsiębiorstwo Maxcom ma własny dział badań i rozwoju, dzięki czemu błyskawicznie reaguje i odpowiada na zmienne potrzeby wymagających klientów, wypuszczając na rynek nowe modele telefonów. Firma od roku 2017 jest nawet notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2019 roku przeszła pomyślnie wdrożenie Systemów Zarządzania Jakością zgodnych z normami ISO.

Oprócz własnych urządzeń najwyższej jakości, Maxcom rozwija się także jako dystrybutor sprzętu wiodących producentów. Meizu Telecom Company Limited to jeden z największych producentów smartfonów na świecie, Maxcom jest wyłącznym ich dystrybutorem na Polskę. Został też autoryzowanym dystrybutorem urządzeń typu IoT marki Lenovo.

Spółka Maxcom jest także wspólnikiem w Grupie Comtel, która działa w branży RTV i AGD, będąc wyłącznym dystrybutorem na Polskę marki LAUSON, G3Ferrari, Girmi i TREVI oraz producentem urządzeń pod marką N’oveen. Współpraca z Comtel dzięki akwizycji zaowocowała poszerzeniem kanałów dystrybucji własnych produktów Maxcom, a także zwiększeniem asortymentu o nowe kategorie elektroniki użytkowej.