Aktywne filtry
Filtruj według
Marka
Cena
-
49,00 zł - 250,00 zł
Lunchboxy
Jaki lunchbox wybrać? Rodzaje lunchboxów
Pojemniki spożywcze i lunchboxy to sposób na zabezpieczenie żywności i idealne rozwiązanie, żeby zabrać posiłek ze sobą na wynos do pracy, szkoły czy na jakiś wypad. Są różne rodzaje pojemników, zależnie od materiału wykonania oraz przeznaczenia. Na co zwrócić uwagę przy wyborze lunchboxa?
Jak wybrać lunchbox? Zacznijmy od tego, czy chcemy przenosić jeden rodzaj posiłku czy zróżnicowane menu. W pierwszym przypadku wystarczy zwykły lunchbox bez przegrody. W drugim warto wybrać lunchbox z separatorami na różne przekąski. Najlepiej, jeśli przegrody stykają się z wieczkiem. Sprawdzi się też dwupoziomowy lunchbox, wygodny jest zapinany na klipsy. Tu warto zwrócić uwagę na szczelność pokrywek i zamknięcia. Tego typu pudełka mają nieraz dołączone sztućce, więc sprawdzą się także do dań obiadowych. Dobrze, żeby sztućce się nie wyginały.
Do wyboru są też pojemniki na kanapkę, także w kształcie kromki chleba. Takie lunchboxy to najczęściej propozycja dla dzieci. Praktyczne są też pojemniki na sałatkę, z wydzieloną częścią na dressing. Na lunch można wybrać również szczelne pojemniki-kubki na zupę i na jogurt.
Jaki pojemnik na śniadanie wybrać?
Jeśli szukamy pojemnika, który ma posłużyć jedynie na transport drugiego śniadania, wystarczy jednokomorowy pojemnik na kanapkę. Można w nim przenieść nie tylko kanapki, ale też makarony z sosem, ryż z warzywami, sałatki, pokrojone owoce i warzywa. Jeśli lubimy bardziej złożone posiłki, można wybrać lunchboxy z przegródkami.
Jakie pojemniki na żywność do pracy?
Najczęściej do pracy zabiera się ze sobą drugie śniadanie lub lunch. Kwestia tego jaki pojemnik na żywność wybrać, zależy od ilości i rodzaju jedzenia jakie zabieramy. Sprawdzą się różne pojemniki na żywność lub lunchboxy. Są jedno i dwukomorowe, albo takie z przegródkami. Pozwalają na przenoszenie różnych produktów w jednym pojemniku, a składniki się nie mieszają. Są także pojemniki na kanapkę, na sałatkę i na zupę.
Na co zwrócić uwagę wybierając pojemnik na żywność?
- Bezpieczeństwo dla zdrowia i materiał wykonania. Pojemnik na żywność powinien posiadać oznaczenie, że jest przeznaczony do kontaktu z nią. Musi być wolny od szkodliwego związku chemicznego bisfenolu A BPA. Nic szkodliwego z pojemnika nie może przenikać do jedzenia. Najczęściej pojemniki na żywność wykonane są z lekkich materiałów jak silikon i plastik, czasem z metalu.
- Szczelność. Jeśli pojemnik ma przegródki, powinny stykać się z wieczkiem. Zamknięcie powinno być szczelne, tak jak choćby klipsy.
- Dodatkowe akcesoria. Pojemniki na żywność do pracy mogą mieć plastikowe sztućce, pojemnik na sos, wkład chłodzący oraz uchwyt do wygodnego przenoszenia.
- Mikrofala i zmywarka. Jeśli jemy w pracy ciepłe posiłki, sprawdzą się pojemniki z możliwością podgrzania ich w mikrofali. Musi być specjalne oznaczenie. Przydaje się możliwość mycia w zmywarce. Są też lunchboxy elektryczne.
Jaki Lunchbox dla dziecka wybrać?
Dzieci zabierają ze sobą do szkoły drugie śniadanie, kanapki, przekąski i owoce. Dlatego najlepszy lunchbox dla dziecka to taki z przegródkami, żeby oddzielić jedzenie. Jego wielkość zależy od tego, jak długo dziecko przebywa poza szkołą i ile w tym czasie je. W praktyce lepiej kupić nieco większe pudełko śniadaniowe dla dziecka, także w wyjmowanymi przegródkami. Jeśli jest dość przegródek, można dziecku dać nawet jogurt. Przy dzieciach ważna jest możliwość zapakowania różnego rodzaju oraz ilości jedzenia.
Lunchbox do szkoły – jaki wybrać
Najlepszy lunchbox dla dziecka powinien być przede wszystkim szczelny i bezpieczny, z oznaczeniem, że nadaje się ko kontaktu z żywnością. Należy unikać pojemników na żywność z bisfenolem A czyli BPA, szkodliwym związkiem chemicznym. Nie wybieramy też pojemników oznaczonych 3/PCV lub 6/PS i 7/INNE. Najbezpieczniejsze są pojemniki z oznaczeniem 2/HDPE bądź 5/PP.
Dobrze żeby lunchbox do szkoły nie był zbyt ciężki i łatwo się go otwierało oraz zamykało. Powinien być bezpieczny w użytkowaniu. Dla dzieci liczy się też atrakcyjny wygląd. Na rynku jest wiele lunchboxów, które mają wesołe wzory i kolory, zwierzątka, ulubione postacie z bajek lub motywy związane z zainteresowaniami.
Jakie pojemniki plastikowe na żywność?
Plastikowe pojemniki na żywność powinny być przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia:
- Muszą posiadać oznaczenie, że są przeznaczone do kontaktu z żywnością.
- Nie mogą zawierać szkodliwego związku chemicznego bisfenolu A BPA.
- Nie należy wybierać plastikowych pojemników z oznaczeniem 3/PVC, 6/PS oraz 7/INNE.
- Najbezpieczniejsze są pojemniki na żywność z oznaczeniem 2/HDPE i 5/PP. Za nieco mniej bezpieczny uznaje się 4/LDPE.
Poza tym przy wyborze pojemnika do przenoszenia żywności warto zwrócić uwagę na:
- Szczelne zamknięcie, żeby nic nie wydostało się z pojemnika. Liczy się też łatwe otwieranie i zamykanie pojemnika, a także waga.
- Jeśli wybieramy pojemnik na żywność z przegródkami, powinny stykać się z wieczkiem. Jak również być odpowiednio rozmieszczone, żeby nic się nie wymieszało.
- Praktyczne są pojemniki na żywność ze sztućcami.
- Możliwość podgrzewania w nich przenoszonego jedzenia w mikrofali, a także przechowywania w lodówce oraz zamrażarce. Są też lunchboxy elektryczne.
- Możliwość mycia w zmywarce.
Najlepszy lunchbox dla dziecka
Najlepszy lunchbox dla dziecka to pojemnik bezpieczny dla zdrowia i przeznaczony do kontaktu z żywnością. Nie może zawierać szkodliwego związku chemicznego bisfenolu A BPA. Unikamy też pojemników z oznaczeniem 3/PCV lub 6/PS i 7/INNE. Najbardziej bezpieczne są 2/HDPE bądź 5/PP.
Jaki lunchbox dla dziecka wybrać
Przy pakowaniu dziecku drugiego śniadania i lunchu, istotna jest możliwość pomieszczenia różnego rodzaju i ilości jedzenia. Najlepiej kupić nieco większe pudełko śniadaniowe dla dziecka. Wielkość wiąże się z tym, jak długo przebywa poza domem i ile jedzenia w tym czasie zjada. Zwykle są to kanapki, przekąski i owoce. Najlepszy będzie lunchbox dla dziecka z praktycznymi przegródkami, także wyjmowanymi. Różne przekąski się nie wymieszają.
Lunchbox do szkoły nie może być zbyt ciężki. Dziecko też powinno go łatwo otwierać i zamykać oraz bezpiecznie użytkować. Dzieci zwracają na atrakcyjny wygląd. Dlatego sprawdzą się kolorowe, wesołe i wzorzyste lunchboxy, także ze zwierzątkami, z motywami związanymi z zainteresowaniami czy z postaciami z bajek i ulubionymi bohaterami.
Jaki lunchbox do pracy wybrać
Lunchbox do pracy powinien być przede wszystkim bezpieczny, wygodny w użytkowaniu i łatwy do przenoszenia. Liczy się waga i szczelność oraz proste otwieranie i zamykanie. Najpraktyczniejsze są lunchboxy z przegródkami lub dwupoziomowe. Można w niech przenosić różne przekąski i posiłki bez ich wymieszania. Niektóre mają w komplecie plastikowe sztućce. Na lunch sprawdzą się też pojemniki- kubki na zupę oraz pojemniki na sałatkę z miejscem na dressing. Jeśli chcemy jeść lunch na ciepło, przyda się możliwość podgrzania lunchboxa w mikrofalówce. Są też lunchboxy elektryczne.
Ważne, żeby lunchboxy do pracy miały oznaczenie, że są przeznaczone do kontaktu z żywnością. Nie powinny zawierać bisfenolu A BPA, szkodliwego związku chemicznego. Należy wybierać pojemniki z oznaczeniem 2/HDPE i 5/PP, można też 4/LDPE, a unikać 3/PVC, 6/PS oraz 7/INNE.
Jaki pojemnik na kanapki?
Pojemniki na kanapki nie muszą mieć takich funkcji jak lunchboxy. Jeśli chodzi jedynie o zapakowanie kanapek do pracy lub szkoły, wystarczy jednokomorowy pojemnik. Często takie pudełka mają kształt kromki chleba, albo są kwadratowe bądź prostokątne. Pojemniki na kanapki dla dzieci są zwykle ozdobione kolorowymi i wesołymi, ciekawymi wzorami lub postaciami z bajek. Ale nawet pojemnik do kanapek dla dorosłych może być atrakcyjny. Szczególnie, gdy jemy posiłki w pracy.