Aktywne filtry
Filtruj według
Marka
Cena
-
99,00 zł - 1 200,00 zł
Moc [W]
- -200zł
- -200,00 zł
- wyprzedaż
Opiekacze i tostery
Czym się różni opiekacz od tostera? Które urządzenie wybrać
Opiekacz i toster służą do przygotowania przekąsek opartych na pieczywie. Czym różni się toster od opiekacza? W tosterze robi się grzanki i tosty na ciepło z chleba, ale bez dodatków. W opiekaczu można przyrządzić tradycyjne kanapki z szynką, pieczarkami, żółtym serem i innymi dodatkami, czyli bardziej złożone, zapiekane sandwiche.
Toster czy opiekacz – co wybrać? To zależy od tego, co chcemy przygotować. Fani zwykłych grzanek, które wystarczy wrzucić do tostera, nie potrzebują inwestować w inny sprzęt. Opiekacz sprawdzi się dla miłośników ciepłych kanapek z ciągnącym się serem. Nowsze modele opiekaczy oferują również możliwość przygotowania bardzo wielu innych przekąsek i potraw.
Jak działa toster?
Toster w odróżnieniu od opiekacza używa się pionowo. Do czego służy toster? Można w nim przygotować jedynie grzanki i tosty z samego pieczywa. Trafia ono pomiędzy grzałki, które je podgrzewają i przypiekają, bezpośrednio go nie dotykając. Gotowe grzanki po opieczeniu wyskakują z tostera. Czas podgrzewania można ustawić, zależnie od pożądanego stopnia przypieczenia. Gotowe grzanki i tosty można podawać z wybranymi dodatkami, także jako dodatek do zup.
Jak działa opiekacz?
Opiekacz, inna nazwa to sandwicher, służy głównie do przyrządzania zapiekanych kanapek, czyli przekąsek z pieczywa z dodatkami takimi jak szynka, pieczarki, pomidory czy żółty ser. Użytkuje się go poziomo, ma dwie warstwy grzejące, które służą do opiekania. Górną klapę otwiera się w celu włożenia jedzenia. Opiekacze różnią się mocą i wielkością, czyli ilością tostów, które można przypiec oraz czasem ich przygotowania. Warto dodać, że w niektórych opiekaczach można przyrządzić również inne przekąski i potrawy, szczególnie jeśli są wymienne wkładki.
Co tak naprawdę możemy przygotować w opiekaczu do tostów?
W opiekaczu do kanapek można przygotować przede wszystkim tosty w formie sandwichy. Są to zapiekane kanapki z pieczywa z najróżniejszymi dodatkami, na wytrwano i na słodko. Ale w opiekaczu, zależnie od modelu, wielkości i możliwości, można zrobić także inne przekąski. Niektóre mają wymienne wkładki. Co można zrobić w opiekaczu?
- omlety,
- tortille,
- panini,
- hamburgery i hot-dogi,
- zapiekane mięsa, ryby i warzywa,
- placki,
- naleśniki,
- pizzowe kieszonki.
- jajka sadzone,
- ciastka, gofry i pączki.
Jaki opiekacz do kanapek wybrać?
To jaki opiekacz wybrać, zależy od tego co chcemy w nim przygotowywać i oczywiście od zasobności portfela. Wybierając opiekacz do kanapek, warto określić czy chcemy przyrządzać tylko kanapki czy też inne przekąski. Nowocześniejsze modele umożliwiają nawet przygotowanie mięs, ryb i warzyw, ale też choćby gofrów. Niektóre mają wymienne wkładki, do przyrządzenia różnych potraw.
Jaki kupić dobry opiekacz? Istotna jest moc urządzenia, decyduje o szybkości działania. Na rynku są opiekacze o mocy od 650 W, modele o mocy od 1200 do 1800 W mogą oferować funkcję grillowania i robienia gofrów.
Ważne, żeby powłoka grzewcza zapobiegała przywieraniu jedzenia. Jej wielkość trzeba dobrać do potrzeb. Urządzenia tradycyjne różnią się wielkością, czyli ilością tostów upieczonych jednocześnie.
Opiekacze mogą mieć obudowę z tworzywa sztucznego, aluminium i stali nierdzewnej. Najbardziej trwalsze są te ostatnie.
Przydatna jest regulacja temperatury z lampkami informującymi o statusie działania urządzenia. Czujnik wyłączający opiekacz w razie przegrzania też się przydaje, tak jak termostat podtrzymujący temperaturę.
Wygodna jest rączka w pokrywie oraz nóżki.
Jaki toster do grzanek kupić?
Na rynku najczęściej spotyka się tańsze, klasyczne tostery, do których kromki chleba wkładamy z góry. Pieczywo trafia między grzałki, które je podgrzewają i przypiekają. Na co zwrócić uwagę kupując toster? Najważniejsze funkcje to szybkie opiekanie, regulacja stopnia opiekania, wyjmowana tacka na okruchy oraz łatwe i wygodne czyszczenie. Popularne są tostery na dwie kromki chleba. Przy większej rodzinie sprawdzą się cztery szczeliny. Ich szerokość decyduje czy zmieści się tylko chleb czy także bułki.
Od mocy tostera zależy szybkość otrzymania gotowych tostów. Tańsze modele oferują 700-800 W. Droższe nawet powyżej 1000 W. Obudowa tostera to plastik, aluminium bądź metal. Te ostatnie są cięższe i droższe, ale trwalsze. Obudowa powinna być termo-izolowana. Co jeszcze może się przydać przy wyborze tostera? Sprawdzi się automatyczne wyłączanie tostera w razie przegrzania lub zablokowania pieczywa. Zwykle urządzenie trzeba wyłączyć, więc przydaje się sygnał dźwiękowy informujący o zakończeniu opiekania.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze tostera?
Jaki toster wybrać? Najważniejsze kryterium to moc, decydująca o szybkości przygotowania tostów. Tańsze tostery to zwykle 700-800 W. Takie z wyższej półki mają nawet powyżej 1000 W. Zależnie od potrzeb można wybrać toster z 2 lub więcej szczelinami o preferowanej szerokości. Przyda się tacka na okruszki i łatwe czyszczenie tostera. Bardzo praktyczna jest opcja ustawienia stopnia opiekania. Inne dodatkowe funkcje to dźwięk informujący o tym, że grzanki są gotowe. Także automatyczne wyłączanie przy zablokowaniu pieczywa lub przegrzaniu. Obudowa powinna być termo-izolowana. Może to być plastik, aluminium lub najtrwalsza stal.
Na co zwrócić uwagę, wybierając opiekacz do kanapek?
Klasyczny opiekacz służy do przyrządzania kanapek, czyli pieczywa z różnymi dodatkami na ciepło. Droższe, ale wielofunkcyjne są opiekacze, które umożliwiają przyrządzenie innych przekąsek i potraw. Są także modele z wymiennymi wkładkami do różnych dań. Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie opiekacza? Liczy się moc urządzenia. Im większa, tym szybciej przygotowuje się jedzenie. Moc zaczyna się od 650 W, do nawet 1800 W. Te od 1200 W występują z opcją grillowania i robienia tostów. Oprócz wyboru wielkości powierzchni do opiekania, najlepiej jeśli powłoka zapobiega przywieraniu jedzenia. Klasyczne opiekacze mogą opiec różną ilość tostów jednocześnie.
Przydaje się regulacja temperatury oraz lampka wskazująca w jakim trybie jest opiekacz. Sprawdzi się termostat podtrzymujący temperaturę oraz czujnik wyłączenia w przypadku przegrzania. Dobrze, jeśli opiekacz ma rączkę do podnoszenia pokrywy oraz nóżki. Obudowa to plastik, aluminium lub stal nierdzewna, która jest najtrwalsza.
Czy warto kupić toster?
Tostery umożliwiają przyrządzenie chrupiących, gorących grzanek i tostów, ale bez dodatków. Opiekają pojedyncze kromki pieczywa z obu stron. Zwolennicy cenią sobie wygodę, bo tostery wymagają tylko umieszczenia w nich pieczywa. Fani zwykłych, klasycznych grzanek powinni kupić toster. Zależnie od mocy i związanej z nią szybkości opiekania, można rano szybko przygotować gorący tost, na który wystarczy potem dodać ulubione dodatki. To wygodna opcja na szybkie śniadanie na ciepło przed pracą. Albo praktyczne rozwiązanie do biura, na ciepłą przekąskę w ciągu dnia.
Czym się różni grzanka od tosta?
Klasyczna grzanka to podpieczona na chrupko z obu stron w tosterze kromka pieczywa bez dodatków. Pieczywo umieszcza się w tosterze, gdy się podpiecze, gotowa grzanka wyskakuje z urządzenia. Jest to smaczny dodatek na przykład do zup. Grzanki można też przygotować na patelni lub w piekarniku.
Czym się różni tost od grzanki? Tost to rodzaj grzanki, ale przygotowanej z pieczywa tostowego. To sposób na szybkie śniadanie lub przekąskę. Zwykle jest zjadany z ulubionymi dodatkami, które nie są jednak podgrzane. Gotowy tost musi być chrupiący i przyrumieniony. Jest podawany na ciepło, gdy ostygnie staje się grzanką.
Czy w opiekaczu można grillować?
Klasyczne opiekacze służą do wykonania chrupiących kanapek na ciepło, najczęściej z pieczywa tostowego, wraz z zapieczonymi z nim dodatkami takimi jak szynka, pieczarki, pomidor i żółty ser lub na słodko. To dwie kromki chleba z dodatkami w środku. Umieszczane są na płycie grzewczej opiekacza i podpiekane po zamknięciu pokrywy. Jednak nowsze opiekacze, mają także wiele innych funkcji z możliwością przyrządzenia różnych przystawek i potraw.
Na rynku są już urządzenia łączące w sobie opiekacz, gofrownicę i grill. Zwykle mają osobne wkładki do tych funkcji, co jest wygodne i ekonomiczne. Opiekacze z funkcją grillowania to te z większą mocą, od 1200 do 1800 W. Jeśli zależy nam na grillowaniu w kuchni, warto wybrać opiekacz z większą powierzchnią grzewczą. Grillowane dania z opiekacza powinny być chrupiące i przypieczone.
Toster czy opiekacz – co wybrać? Czym się różnią?
Czym się różni toster od opiekacza? Toster służy do przygotowania grzanek i tostów z pieczywa, ale bez żadnych dodatków. Kromki chleba umieszcza się w tosterze między grzałkami, które opiekają pieczywo. Gdy jest gotowe, tosty wyskakują z urządzenia. Można je zjeść z ulubionymi dodatkami, grzanki to także dodatek do zup.
Opiekacze służą do przyrządzenie bardziej złożonych kanapek. Mają dwie powierzchnie grzewcze, dlatego można pod pokrywę włożyć dwie warstwy pieczywa z dodatkami w środku. Może to być szynka, pieczarki, pomidory i ser żółty lub słodkości.
Co lepsze toster czy opiekacz? To zależy od indywidualnych preferencji. Miłośnikom zwykłych grzanek, które można zjeść z dodatkami wystarczy toster. Inwestycja w bardziej funkcjonalny sprzęt to propozycja dla fanów kanapek na ciepło z ciągnącym się serem. Tym bardziej, że nowsze opiekacze oferują także możliwość przygotowania innych przekąsek i potraw.