Aktywne filtry
Filtruj według
Marka
Cena
-
39,00 zł - 350,00 zł
- -10zł
- -10,00 zł
- wyprzedaż
Mopy
Jaki najlepszy mop do mycia podłóg?
Mycie podłóg jest konieczne dla zachowania ich w czystości i higienie. Jednak wybór mopa wcale nie jest taki prosty, a może on znacznie ułatwić utrzymanie porządku. Na rynku dostępne są mopy różniące się materiałem wykonania i jakością, konstrukcją i kształtem. Najczęściej spotyka się mopy płaskie oraz obrotowe. Te pierwsze lepiej sprawdzają się na dużych, gładkich powierzchniach oraz do parkietu i płytek. Są proste w użytkowaniu. Przy mocniejszych zabrudzeniach i zaschniętych plamach oraz w zakamarkach i kątach lepszy jest mop obrotowy, który ma większy zakres ruchów.
Na co zwrócić uwagę wybierając mopa? W kwestii wielkości powierzchni do mycia, mop powinien mieć odpowiednią szerokość. Długość mopa najlepiej dopasować do wzrostu, wygodne są te z regulowaną długością kija. Dobrze jeśli wkład jest miękki, najlepiej wchłania wilgoć nakładka z mikrofibry. Ważne, żeby materiał nie gromadził drobnoustrojów i zarazków. Jakość wykonania mopa jest ważna w temacie wygody oraz szybszego mycia podłóg. Funkcja odciskania nadmiaru wody jest bardzo przydatna.
Bardziej uniwersalne mopy mają wymienne końcówki. Dzięki temu jednym urządzeniem można wyczyścić duże powierzchnie i zakamarki oraz poprawić higienę. Te tradycyjne mopy wymagają używania wiadra z wodą płynem. Są też praktyczne mopy ze spryskiwaczem, który też ułatwia pracę i nie potrzeba wiaderka. Innowacyjne rozwiązanie to mop parowy. Ma grzałkę, akumulator i pojemnik na wodę. Odkurzoną podłogę myje się mopem, który generuje parę o wysokiej temperaturze. Niestety nie jest ona zalecana do drewnianych podłóg, ale idealnie sprawdza się w kuchni i łazience.
Który mop lepszy płaski czy obrotowy?
Mopy są niezastąpione jeśli chodzi o utrzymanie podłóg w czystości. Dostępne są bardzo różne rodzaje, różniące się kształtem, konstrukcją, jakością i materiałem wykonania. Najpopularniejsze są mopy płaskie oraz mopy obrotowe. W praktyce najlepiej byłoby mieć obydwa na różne potrzeby. Mop obrotowy dotrze w zakamarki i usunie uporczywe plamy, a płaski szybko odświeży podłogi.
Jaki mop najlepiej wybrać? Mop płaski sprawdzi się na gładkich powierzchniach z płytek i parkietu. Z dużymi powierzchniami poradzi sobie szybko i skutecznie. Na nierównych radzi sobie gorzej. Za to dobrze wyczyści przestrzeń pod stołem, pod meblami, sofą i łóżkiem. Mopy płaskie łatwo się użytkuje, ale gorzej radzą sobie z mocnymi plamami i uporczywymi zabrudzeniami. Najczęściej mają prostokątny lub trójkątny kształt i nakładki z mikrofibry. Dobrze wchłaniają wodę, nie zostawiają smug i można je prać. Wygodniejsze są mopy płaskie z wiaderkiem, żeby nie moczyć rąk. Droższe mopy płaskie mają praktyczną funkcję odciskania nadmiaru wody.
Mopy obrotowe zwykle w zestawie z wiadrem, są idealne do mycia zakamarków, schodów, kątów i innych trudno dostępnych miejsc oraz nierównych powierzchni. Mają większy zakres ruchów. Radzą sobie z zabrudzeniami i zaschniętymi plamami. Trzeba za to uważać, żeby nasadką wokół frędzli nie porysować podłogi. Nakładka to często mikrofibra lub bawełna albo inny, najlepiej naturalny materiał, ważne żeby nie zostawiał smug i chłonął wodę. Jej nadmiar usuwa się poprzez wyciśnięcie w koszyczku. Droższe modele mają system usuwania nadmiaru wody z pedałem.
Jaki mop do małego mieszkania?
Mopy płaskie dobrze sprawdzają się na dużych powierzchniach. Nie radzą sobie jednak z kątami i zakamarkami oraz nierównymi powierzchniami. Dlatego do małego mieszkania lepiej wybrać mopa obrotowego. Świetnie radzi sobie z uporczywymi zabrudzeniami. Jest idealny do niedużych, płaskich oraz nierównych powierzchni, dociera do trudno dostępnych miejsc, a takich w małym mieszkaniu jest zwykle dużo. Ważne, żeby nakładka była z chłonnego wodę materiału, najlepsza jest mikrofibra i bawełna. Lepiej wybrać mop obrotowy z wiadrem i systemem odsączania nadmiaru wody w koszyczku, przez dociśnięcie lub naciśnięcie specjalnego pedała.
Jaki mop z wyciskaczem wybrać?
Najczęściej spotyka się mopy płaskie oraz mopy obrotowe. W praktyce płaskie są lepsze do dużych powierzchni z płytek i parkietu, ale gorzej radzą sobie z mocnymi plamami. Do nich sprawdzają się obrotowe. Dzięki większemu zakresowi ruchów, dobrze radzą sobie także z trudno dostępnymi miejscami. Oba mopy mają stopy czyszczące z nakładką. Najlepsza jest mikrofibra, ale też bawełna lub inny materiał dobrze chłonący wodę. Jednak jej nadmiar trzeba odcisnąć. Dlatego najbardziej praktyczne są mopy z wyciskaczem. Jaki mop z wyciskaczem będzie najlepszy?
Mop płaski bez wiaderka to niewygodna i niehigieniczna konieczność zdejmowania nakładki, moczenia jej i wyciskania. Warto więc zainwestować w modele z wiaderkiem, najlepiej z opcją odciskania nadmiaru wody bez zdejmowania nakładki. Funkcję wyciskarki mają niektóre wiadra z pedałem, gdzie mechanizm odciska nadmiar wody. Są modele, gdzie końcówka mopa ma mechanizm sterowanego lub samoczynnego składania przy wkładaniu do wiadra. Najlepszy byłby mop płaski z dwukomorowym wiadrem i wyciskaczem. Stopę mopa z nakładką wkłada się do specjalnej komory, gdzie jest płukana czystą wodą, a brudna woda zostaje w osobnym pojemniku.
Mopy obrotowe zwykle dostępne są w komplecie z wiaderkiem, które ma system ułatwiający odciśnięcie końcówki z nadmiaru wody. Najprostszy sposób to dociśnięcie mopa do dna specjalnego koszyczka. Droższe mopy obrotowe mają system usuwania nadmiaru wody poprzez naciśnięcie pedału odsączania na dole wiadra.
Jaki mop rotacyjny?
Mopy rotacyjne, inaczej obrotowe, umyją duże oraz małe powierzchnie. Ich zaletą jest fakt, że w odróżnieniu od mopów płaskich, lepiej docierają do trudno dostępnych miejsc. Poradzą sobie na schodach, w kątach i zakamarkach, bo mają większy zakres ruchów. Mopy rotacyjne lepiej także radzą sobie z silnymi zabrudzeniami i zaschniętymi plamami.
Końcówka mopa powinna być wykonana z chłonnego materiału, który też będzie odporny na gromadzenie się drobnoustrojów i zarazków. Najlepsza jest chłonna mikrofibra lub bawełna. Dobrze, żeby nie trzeba odpinać wkładu do wyciśnięcia wody. Najlepsze są mopy rotacyjne z wiaderkiem i systemem odciskania wody. Klasyczny jest koszyczek, w którym mopa należy docisnąć. Wygodniejszy jest system usuwania nadmiaru wody przez naciśnięcie pedała na wiaderku.
Jaki mop do podłogi olejowanej?
Pielęgnacja podłogi olejowanej czyli drewnianej nie jest trudna. Zacząć należy od regularnego odkurzania, żeby usunąć wszystko co może ją porysować. Do mycia podłogi olejowanej najlepszy jest mop płaski z funkcją odciskania nadmiaru wody. Ważne jest, żeby nie myć drewnianych podłóg mokrym, a wilgotnym mopem. Najlepsza będzie delikatna nakładka z mikrofibry.
Czym myć podłogi olejowane? Do pielęgnacji podłóg olejowanych służy specjalne mydło zostawiające powłokę ochronną. Poza tym sprawdzi się metoda dwóch wiader. Po umyciu kawałka podłogi wodą z mydłem, dobrze wypłukać mop w czystej wodzie z zanieczyszczeń. Po odciśnięciu znów namoczyć w wodzie z mydłem i odcisnąć.
Praktyczny byłby dwukomorowy mop do podłóg olejowanych. Ma wiadro i wyciskacz. Po umyciu kawałka podłogi, końcówkę mopa wkłada się do komory, gdzie jest płukana czystą wodą. Dzięki temu brudna zostaje w osobnej komorze. W drugiej jest woda z mydłem. Po umyciu podłogę olejowaną należy zostawić do wyschnięcia.
Jaki mop do mycia płytek?
Podłoga z płytek charakteryzuje się tym, że zwykle ma fugi, czyli niewielkie wgłębienia. Mop płaski sprawdza się na gładkich powierzchniach, może dobrze nie wyczyścić fug. Do mycia płytek lepsze będą mopy sznurkowe i paskowe, bo docierają w zagłębienia. Najlepsze będą mopy obrotowe, bo mają większy zakres ruchu i docierają we wszystkie zakamarki i kąty. Ponadto dobrze radzą sobie z uporczywymi zabrudzeniami i plamami. Podłoga z płytek to najczęściej łazienka i kuchnia, gdzie plam zwykle nie brakuje. Warto wybrać mop obrotowy do płytek z wiadrem i systemem odsączania nadmiaru wody.
Jaki mop do mycia paneli podłogowych?
Mopy płaskie z obrotową głowicą są najlepsze do czyszczenia paneli. Mają dużą powierzchnię i szybko myją nawet duże, gładkie powierzchnie. Najlepszy do paneli winylowych, laminowanych, drewnianych i do parkietów jest mop z nakładką z materiału dobrze wchłaniającego wodę. Do mycia paneli drewnianych i laminowanych, dobrze żeby wybrać mop z funkcją wyciskania nadmiaru wody.
Mop płaski
Najlepsza jest mikrofibra dobrze chłonąca wodę. Do mycia paneli podłogowych bardziej zabrudzonych, sprawdzi się nakładka z frędzlami z mikrofibry. Zwykły wkład bawełniany dobrze zbiera wodę i jest delikatny, najlepszy dla podłóg drewnianych. Ponieważ tak jak laminowane źle znoszą wilgoć, wkład bawełniany z dłuższym włosiem sprawdza się do osuszenia podłogi.
Mop obrotowy
Najczęściej jest w komplecie z wiadrem, które ma koszyczek do usuwania nadmiaru wody lub system z pedałem do odciskania. Mopy obrotowe mają zwykle nakładki z chłonnej mikrofibry lub delikatnej bawełny. Docierają w trudno dostępne miejsca i dobrze radzą sobie z uporczywymi zabrudzeniami.
Jaki mop wybrać przy psie?
Czworonożny przyjaciel w domu to radość dla wszystkich. Niestety pojawia się problem z sierścią, ale też z utrzymaniem higieny pod względem zanieczyszczeń jakie zwierzaki przynoszą na łapach. Nie każde mopy są praktyczne do zbierania sierści, ale też nie każdy usunie alergeny, drobnoustroje i bakterie.
Mop obrotowy lepiej dociera w zakamarki i kąty niż płaski. Taki mop przy psie lepiej się sprawdzi. Najlepszym mopem przy zwierzakach wydaje się być mop parowy. Bez detergentów usuwa 99% bakterii, w tym roztoczy czy innych alergenów. Gorąca para skutecznie dezynfekuje podłogi, zabija drobnoustroje i grzyby. Jednak wysoka temperatura nie jest zalecana do podłóg drewnianych. Choć szczelna i dobrze zaimpregnowana powinna poradzić sobie z parą.