Lista produktów wg marki Fiskars

Historia Fiskars

Fińska firma Fiskars jest jedną z najstarszych w Europie, a najstarszą w samej Finlandii. Działalność rozpoczęła w 1649 roku. Wtedy to w XVII wieku zaczęły powstawać pierwsze w Finlandii huty stali Fiskars. Dziś marka może się poszczycić już ponad 370 letnią historią. Dla firmy były to stulecia naznaczone wiernością tradycji, pasji i najlepszemu wzornictwu. Stal i miedź to był dopiero początek. W roku 1832 Fiskars zaczął produkować pierwsze nożyczki i sztućce. Kolejny etap to pługi oraz silniki parowe, do których stopniowo dołączały inne produkty. W roku 1977 w Stanach Zjednoczonych marka otworzyła fabrykę nożyczek. Skutkiem tego był rozwój handlu międzynarodowego i odnotowany wzrost na rynku. Przez lata firma zdobywała cenne doświadczenie zawodowe oraz handlowe, budując swoją pozycję. Stopniowo Fiskars zaczął być znany z produkcji głównie narzędzi rolniczych i ogrodniczych. Do tego zaczęły też dołączać narzędzia i akcesoria kuchenne. Marka stała się z czasem synonimem wysokiej jakości. W swojej działalności kieruje się przy tym zasadami zrównoważonego rozwoju. Przekłada się to na produkty zaprojektowane z myślą o środowisku oraz wygodnym użytkowaniu. Obecnie produkuje szeroką gamę produktów do codziennego użytku, przydatnych w domu oraz ogrodzie. Jednymi z najbardziej rozpoznawalnych produktów są pomarańczowe nożyczki Fiskars.

Naczynia, przybory i akcesoria kuchenne Fiskars

Fiskars wierzy, że kuchnia to serce domu i jedno z najważniejszych pomieszczeń. Przyrządy, akcesoria i naczynia Fiskars są więc ukierunkowane na innowacyjność, funkcjonalność, wysoką jakość i efektowne wzornictwo. Mają przyspieszać i ułatwiać różne, codzienne prace w kuchni, tak by przygotowywanie posiłków stało się wyjątkowo łatwe, a gotowanie przyjemniejsze. Dlatego akcesoria do kuchni Fiskars są niezwykle estetyczne, ergonomiczne i proste w użytkowaniu, łatwe w czyszczeniu oraz przechowywaniu. Elementy z wysokiej jakości stali nierdzewnej są trwałe i wytrzymałe. Charakterystyczne, pomarańczowe elementy z tworzywa sztucznego na niektórych przyborach są znakiem rozpoznawczym tej marki. Warto dodać, że kolor Fiskars Orange® został zarejestrowany jako oficjalny znak towarowy we Finlandii 2003 roku, a w 2007 roku w USA.

Kuchnia z Fiskars

Przybory i akcesoria kuchenne Fiskars obejmują szereg kategorii i kilka linii produktów. Są to między innymi garnki, patelnie, noże i różne akcesoria oraz przybory kuchenne. Wysokiej jakości, specjalnie zaprojektowane przybory do różnych zadań świetnie działają, a przy tym mają efektowny design. To inteligentne przybory kuchenne do inteligentnego gotowania.

Functional Form

Produkty Fiskars z linii Functional Form sprawiają, że gotowanie jest łatwiejsze. Wśród przyborów są noże, nożyczki, sztućce, patelnie oraz różne wszechstronne akcesoria i przybory kuchenne. Noże kuchenne Fiskars Functional Form wykonane są z wysokiej jakości materiałów z naciskiem na jakość. Zostały zaprojektowane z myślą o sprostaniu wszechstronnym zadaniom kuchennym. To szeroki wybór do codziennego użytkowania w każdej kuchni, jak i specjalne noże dla wytrawnych szefów kuchni. Noże z tej linii dzięki swojej konstrukcji ułatwiają gotowanie i można je myć w zmywarce. Ergonomiczny, bezpieczny uchwyt z funkcją Softgrip i stopką na palce pozwalają wygodnie ciąć pod każdym kątem. Żeby wysokiej jakości ostrze było zawsze ostre, Fiskars proponuje ostrzałkę do noży Roll-Sharp. Naczynia kuchenne, czyli garnki i patelnie Fiskars Functional Form przeznaczone są do wszystkich typów kuchenek. Mają powłokę wolną w 100 % od PFOA oraz PFOS. Wyjątkowo trwała powłoka patelni Hardtec PTFE jest nieprzywierająca. Naczynia mają kompaktową konstrukcję i można je ustawiać w stosy. Są więc łatwe do przechowywania, a także czyszczenia, bo można je myć w zmywarce.

All Steel

Naczynia Fiskars All Steel to linia produktów ze stali nierdzewnej z recyklingu o niskim śladzie węglowym, produkowanych z wykorzystaniem ekologicznych i odnawialnych metod produkcji. Dzięki temu zmniejszana jest ilość odpadów, w myśl nowoczesnej kuchni przyjaznej dla środowiska. Są to garnki, patelnie oraz noże, wyjątkowo trwałe i przeznaczone do codziennego użytkowania. Noże Fiskars All Steel wykonane z jednego kawałka stali są wytrzymałe i dobrze wyważone. Zapewniają wydajność i kontrolę cięcia. Mają prosty, ponadczasowy design i łatwo utrzymać je w czystości. Wytrzymałe ostrze zachowuje ostrość przez długi czas. Do noży All Steel Fiskars proponuje blok do szuflady z certyfikowanego, przyjaznego dla środowiska drewna. Patelnie Fiskars All Steel Pure bez powłoki są odporne na wysoką temperaturę i bardzo trwałe. Odpowiednio czyszczone oraz konserwowane wytrzymają wiele lat. Niepowlekana powłoka nie pęka i jest odporna na wysoką temperaturę, ale nie na zarysowania. Patelnie można używać w piekarniku oraz myć w zmywarce. Garnki Fiskars All Steel także nie mają powłoki, a wewnątrz jest skala pomiarowa. Brytfanna i pozostałe patelnie Classic All Steel mają ceramiczną powłokę Ceratec, która zapobiega przywieraniu potraw i jest łatwa do utrzymania w czystości.

Hard Face

Naczynia kuchenne Fiskars z linii Hard Face to propozycja dla wymagających. Garnki i patelnie zostały zaprojektowane z myślą o wyzwaniach kulinarnych. Niezwykle wytrzymała powłoka sprawdzi się do najtrudniejszych zadań, także podczas intensywnego użytkowania. Powłoka Hardtec Superior ma właściwości antyadhezyjne. Grube dno dobrze i równomiernie rozprowadza ciepło. Garnki i patelnie mają nienagrzewające się uchwyty. Większość ma szklane pokrywki z silikonowym wykończeniem, które idealnie przylegają do naczyń. Posiadają też ujście pary oraz wyżłobienie do odcedzania. Naczynia Fiskars Hard Face mają efektowny, nowoczesny design i są bardzo wytrzymałe. Można je używać na wszystkich rodzajach kuchenek i myć w zmywarce.