Biblia Sancta Familia jest jubileuszowym wydaniem Pisma Świętego z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. To unikatowe, drogocenne dzieło sztuki w misternie wykonanej oprawie jubilerskiej, zdobionej srebrem najwyższej próby 999 oraz złotymi akcentami. Biblia Sancta Familia opatrzona jest komentarzami św. Jana Pawła II, a także 83 rycinami słynnego ilustratora Pisma Świętego Gustava Dore’a


Ostatnie sztuki

6900 zł 10000


Tylko w TV Okazje!

 • Unikatowe wydanie Pisma Świętego
 • Ręcznie wykonana oprawa jubilerska
 • Limitowany nakład: tylko 500 egzemplarzy
 • W zestawie drewniana sztaluga, skrzynia i rękawice kolekcjonerskie

Biblia Sancta Familia

Model: BSF

6 900,00 zł

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 6 900,00 zł
Czas wysyłki 48h (dni rob.)

Biblia Sancta Familia

Biblia Sancta Familia

Nie jest to zwyczajna Biblia. To unikatowe w skali świata Pismo Święte, które zostało poświęcone rodzinie. Zawiera osobiste błogosławieństwo św. Jana Pawła II dla rodzin.

 • Unikatowe wydanie Pisma Świętego
 • Dzieło sztuki o wartości kolekcjonerskiej
 • Ręcznie wykonana oprawa jubilerska
 • Efekt wielotygodniowej pracy rzemieślniczej
 • Dożywotnia gwarancja
 • Limitowany nakład ograniczony do 500 egzemplarzy
 • Ręcznie numerowany certyfikat notarialny
 • W zestawie drewniana sztaluga, skrzynia i rękawice kolekcjonerskie

Błogosławieństwo Biskupa prof. Kazimierza Romaniuka

Co więcej, każda Biblia Sancta Familia otrzymała błogosławieństwo Jego Ekscelencji, księdza Biskupa Kazimierza Romaniuka, który poświęcił 40 lat swojego życia, aby przetłumaczyć Pismo Święte. Jego przekład o szczególnych walorach poetyckich, jest pierwszym od 400 lat tłumaczeniem tej Księgi z języków oryginalnych, czego dokonaniem zajęła się jedna osoba. Biblia Sancta Familia to wyjątkowy prezent na takie ważne wydarzenia, jak ślub, rocznica lub święta Bożego Narodzenia.

Oryginalna oprawa jubilerska Biblii Sancta Familia

Oryginalna oprawa jubilerska została wykonana metodami rzemieślniczymi, z najwyższą dbałością o detale. Każdy egzemplarz Biblii Sancta Familia to efekt wielotygodniowej pracy rękodzielniczej artystów rzeźbiarzy, grafików, introligatorów i galwanoplastyków, których efekty widoczne są na załączonych fotografiach.

awers Biblii Sancta Familia

Awers Pisma Świętego

Tę część zdobi trójwymiarowa ikona z wizerunkiem Świętej Rodziny. Symbolizuje wspólnotę rodzinną, wspólnotę Kościoła, lud Boży oraz Rodzinę Bożą, ukrytą pod opieką Boga. Przedstawia także trzy najważniejsze wydarzenia dla religii chrześcijańskiej: Narodzenie, Śmierć oraz Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Całość, w celu uzyskania efektu przestrzennego oraz wydobycia dynamiki prezentowanych postaci, została przez artystę ręcznie repusowana. Ikona pokryta jest czystszym srebrem, a wzbogacają ją także wstawki ze szczerego złota.

rewers Biblii Sancta Familia

Rewers

Zdobią go tłoczone i pozłacane motywy florystyczne, z kolei w centralnym punkcie znajduje się krzyż łączący postaci czterech Ewangelistów kanonicznych: Mateusza, Jana, Marka i Łukasza.  To oni spisali cztery księgi Nowego Testamentu, opisując życie i męczeńską śmierć Jezusa Chrystusa. Rewers chroniony jest czterema wyzłacanymi, mosiężnymi guzami.

grzbiet Biblii Sancta Familia

Grzbiet

Część ta posiada charakterystyczne dla ręcznej oprawy zwięzy i złote tłoczenia, a także napis Biblia Sancta Familia urozmaicony motywami florystycznymi. Wszystkie widoczne zdobienia zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o tym niepowtarzalnym wydaniu Pisma Świętego.

Poetyckie tłumaczenie Biblii Sancta Familia

Unikatowa na skalę światową Biblia Sancta Familia zawiera tłumaczenie, nad którym przez wiele lat pracowała jedna osoba: ksiądz Biskup Prof. Kazimierz Romaniuk. Podczas tworzenia tego wyjątkowego opracowania zastosowano język, który łączy literacką finezyjność z przystępnością w zrozumieniu dla dzisiejszego czytelnika. Styl przekładu Pisma Świętego nie jest przez to ani archaiczny, ani też przesadnie współczesny. Pozwala to dobrze pojąć przekaz Biblii, odnosząc go do ducha czasów obecnych.

Drogocenny prezent na ślub, święta i inne szczególne okazje

Biblia Sancta Familia to prawdziwe dzieło sztuki. Głównym budulcem oprawy jest miedź uszlachetniona srebrem najwyższej próby 999. Podstawę okładki Pisma Świętego stanowią drewniane deski oprawione w naturalną skórę. Okaz kolekcjonerski, jakim jest Biblia Sancta Familia to unikatowy egzemplarz, który warto mieć w domu. Docenią go nie tylko osoby religijne, ale i każdy, kto jest wrażliwy na piękno sztuki i wyjątkowe walory artystyczne wydawnictw literackich. W ten sposób, prezentowana unikatowa edycja Pisma Świętego to doskonały prezent na wyjątkowe okazje.

Biblia Sancta Familia posiada specjalne strony przeznaczone na kronikę rodzinną, dzięki czemu stanowi najcenniejsze dziedzictwo rodzinne przekazywane z pokolenia na pokolenie. Co więcej, jest ona objęta dożywotnią gwarancją, a jej autentyczność potwierdza ręczny numerowany certyfikat notarialny.

Komplet:

 • Biblia Sancta Familia
 • Haftowany worek lniany
 • Drewniana skrzynia
 • Drewniana sztaluga
 • Rękawice kolekcjonerskie
 • Ręcznie numerowany  i podpisany w kancelarii notarialnej certyfikat
 • Błogosławieństwo Jego Ekscelencji ks. Biskupa, prof. Kazimierza Romaniuka

Specyfikacja:

 • Format: 265 x 335 mm
 • Waga: ponad 5 kilogramów
 • Liczba stron: 1464 (w tym ponad 360 stron komentarzy Jana Pawła II)
 • Nakład: 500 egzemplarzy certyfikowanych notarialnie

Szczegóły produktu

BSF
5 / 5
rating
(10 opini)
Filtruj recenzje
(10)
(0)
(0)
(0)
(0)
(0)
Zresetuj
Andrzej
rating
2021-03-09
5
Rewelacja!
Jestem zachwycony. Biblia na żywo wygląda dużo lepiej niż w rzeczywistości!
Koks@gmail.com
rating
2021-03-09
5
Koks
Super Biblia ładny Papierze z Perfect zoom wygada wiele
Robert
rating
2021-03-18
5
Wierzący
Gdyby Karol Wojtyła widział co się dzieje za jego plecami nigdy by nie wyraził na to zgody, ludzie ogarnijcie się! Kupcie sobie Biblię za 50zl i to samo będzie napisane, zadajcie sobie pytanie czy przeczytacie to co Bóg chce przekazać każdemu człowiekowi, aby zachować żywot wieczny, pozdrawiam.
Dominik W
rating
2021-04-14
5
Wspaniała wersja
Dostałem od Chrzestnej w prezencie na moj ślub. Najlepszy prezent w życiu. Dziękuję
Anna
rating
2021-04-19
5
nie spodziewałem się takiej jakości
Mega pozytywne zaskoczenie, bo w rzeczywistości Biblia wygląda lepiej niż w TV., Chyba pierwszy raz kupiłam produkt z reklamy i lepiej wyglądał niż w reklamie telewizyjnej. Wart swojej ceny.
mat
rating
2021-04-23
5
zróbcie lepsze fotki,
bo w rzeczywistości wygląda dużo lepiej, widziałem u rodziców. dużo lepiej w realu
Maciej
rating
2021-05-11
5
Liczba
czemu jest napisane nakład 500 skoro na reklamie jest numer 1392/2000 ?
Gocha
rating
2021-05-15
5
Arcydzieło
Po prostu arcydzieło! Rodzina zachwycona
Kamila
rating
2021-09-21
5
Idealny prezent
Naprawdę warto, idealny, piękny prezent.
andrzej
rating
2022-04-22
5
lepsza niż w telewizji
Załapałem się jeszcze na niższą cenę. chociaż 10 tysięcy też jest warta!